Wiadomości z Piekar Śląskich

Spotkanie autorskie z Patrycją Zuber

  • Dodano: 2021-09-16 07:00, aktualizacja: 2021-09-16 17:00

Początkująca, piekarska poetka Patrycja Zuber będzie opowiadała o swojej pierwszej książce pod tytułem "Między gwiazdami".

Spotkanie prowadzone przez Violę Rosiak odbędzie się 17 września o godzinie 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich przy ul. Kalwaryjskiej 62d. 

Patrycja Zuber jest piekarzanką

Studiuje fizykę i pasjonuje się kulturą. Jej tomik poetycki pod tytułem “Między gwiazdami”, który został pozytywnie przyjęty w środowisku pisarskim, będzie omówiony podczas spotkania organizowanego w Bibliotece Centralnej. Sama autorka podkreśla, że swoją przygodę z poezją rozpoczęła już 10 lat temu, a siebie samą określa mianem obserwatora, który relacjonuje przebieg zdarzeń, jednak dociekliwość reporterska to nie wszystko. Nie brak także skupienia się na uczuciach i przemyśleniach. Co ją inspiruje? Uczucia, bliskie osoby, natura, wszechświat, muzyka. Studentka swoją przyszłość chce związać z astrofizyką i kosmologią, jednak już teraz pracuje nad kolejnym tomem poezji.

“Liryka wielu smaków i odcieni. Nic więc dziwnego, że od czasu do czasu pojawia się metafora synestezyjna, bardzo sugestywna i plastyczna. I te pod słowem pulsujące pejzaże, bez względu na to, czy jest to piękno i odczuwana metafizyka przyrody czy świat przeżyć, miłosnych uniesień, poddawany nieustannej wiwisekcji wszechobecnej pamięci” – napisał o tomie Andrzej Żmuda.

Patrycja Zuber urodziła się 15 października 1999 roku w Piekarach Śląskich. Z wykształcenia jest graficzką komputerową, obecnie studiuje fizykę na Uniwersytecie Śląskim. Jako pisarka poezji zadebiutowała tomikiem wierszy pod tytułem “Między gwiazdami”, wydanym przez Wydawnictwo Sowello w 2021 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również