Wiadomości z Piekar Śląskich

Spotkanie z Hanną Diktą

  • Dodano: 2018-05-24 10:45

24 maja o godz. 17:00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka przy ul. Kalwaryjskiej 62D zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Piekary Literackie”, w trakcie którego prezentowani są twórcy literatury pięknej związani z naszym miastem.

Tym razem zapraszamy na ucztę literacką z Hanną Diktą.

Od momentu wydania, książka Hanny Dikty pt. “To nie może być prawda” cieszy się w piekarskiej bibliotece niesłabnącą popularnością, co potwierdza, że mieszkańcy miasta cenią sobie rodzimą twórczość literacką. Akcja nowej powieści Hanny Dikty rozgrywa się w Piekarach Śląskich. To opowieść o historii Małgorzaty – bohaterki powieści, która mieszka tuż przy piekarskiej Bazylice. W książce pojawia się również os. Lipka i os. Sowińskiego, a także piekarska urazówka.

Powieść doczekała się już kilku recenzji. Oto jedna z nich:

“To nie może być prawda” jest powieścią niezwykle wartościową, traktującą o miłości, o kłamstwie, po prostu – o życiu i wszystkich jego kolorach. To bardzo mądra, refleksyjna, napisana przystępnym językiem książka, która może dla wielu osób okazać się w jakiś sposób bliska i osobista (czego jednak nikomu nie życzę). Jej realizm z jednej strony ujmuje wiarygodnością, a z drugiej otwiera oczy na to, jak bezwzględne potrafi być życie. Przede wszystkim zaś książka jest swoistą przestrogą przed tym, jak brzemienne w skutkach może być działanie pod wpływem chwili i dobitnie uświadamia, że lepiej przemyśleć niektóre decyzje, zanim będzie na to za późno.

www.czytanie-i-inne-przygody.blogspot.com

Autorka o sobie:
Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Śląskim, a także studium podyplomowe z historii na Uniwersytecie Opolskim. Zdobyłam nagrody i wyróżnienia w kilkudziesięciu konkursach poetyckich. Publikowałam w ogólnopolskiej prasie literackiej, m.in. w „Odrze”, „Toposie”, „Migotaniach” i „Arkadii”. Jestem autorką książki poetyckiej „Stop – klatka“ („Zeszyty Poetyckie”, Gniezno 2012), a także dwóch powieści – “We troje” (Zysk i S-ka, 2016 r.) i “To nie może być prawda” (Zysk i S-ka, 2018 r.). Mieszkam z mężem i trojgiem dzieci w Piekarach Śląskich, gdzie pracuję jako nauczycielka języka polskiego i historii

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również