Wiadomości z Piekar Śląskich

Sztab WOŚP podsumowuje zbiórkę

  • Dodano: 2022-02-01 06:30, aktualizacja: 2022-01-31 22:45

Tegoroczna zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozwoliła zgromadzić do tej pory kwotę 84.116,76 złotych, ale nie jest to ostateczny wynik.

Przedstawiciele sztabu mieszczącego się w Akademickim Zespole Szkół oczekują jeszcze na zakończenie niektórych spośród trwających obecnie licytacji. Już teraz wiadomo, że wolontariusze pobili rekord z 2021 roku. W działania włączyli się między innymi uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, jak i Zespołu Szkół nr 1. 

Wolontariusze zebrali do swoich puszek kwotę 63 395,06 złotych. Skarbony stacjonarne znajdujące się między innymi w sklepach czy lokalach usługowych zawierały razem 4 182,20 złotych, a eSkarbonka AZS zawiera obecnie 13 649 złotych, a zakończone i opłacone aukcje internetowe przyniosły 2890,50 złotych, co daje łączną kwotę 84.116,76.

O oprawę artystyczną wczorajszego wydarzenia zadbali piekarscy artyści, wśród których znaleźli się Kahani Dance Group czy zawodnicy UKS Orzeł Biały. Wszystkie występy dostępne są w mediach społecznościowych Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich.

Kwestujących odwiedziła Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie:

Wystawiona na aukcję przez Urząd Miasta Piekary Śląskie koszulka sportowa podpisana osobiście przez Sławę Umińską-Duraj – Prezydenta Miasta Piekary Śląskie, Krzysztofa Turzańskiego – I Zastępcę Prezydenta Miasta Piekary Śląskie i Pawła Słotę – II Zastępcę Prezydenta Miasta Piekary Śląskie osiągnęła ostatecznie cenę 385 złotych. Nie zakończyły się jeszcze wszystkie aukcje internetowe – wciąż można wylicytować artystyczny tort czy słuchawki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również