Wiadomości z Piekar Śląskich

Tragiczny finał poszukiwań 13-latki. Policjanci zatrzymali sprawcę zabójstwa

  • Dodano: 2021-01-14 14:00, aktualizacja: 2021-01-14 15:06

Policjanci z Piekar Śląskich wspierani przez śledczych z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zakończyli poszukiwania 13-letniej Patrycji. Niestety ich finał okazał się tragiczny. Śledczy odnaleźli ciało zamordowanej nastolatki. Wszystko wskazuje na to, że oprawcą jest jej 15-letni bliski znajomy. Policjanci zatrzymali nastolatka, o którego losie jeszcze dzisiaj zadecyduje sąd rodzinny.

12 stycznia przed północą policjanci z Bytomia przyjęli zgłoszenie dotyczące zaginięcia 13-letniej Patrycji. Wstępne ustalenia wskazywały, że nastolatka w dniu zaginięcia około godziny 16:00 spotkała się w Piekarach Śląskich ze swoim bliskim znajomym. Następnie po kłótni z 15-latkiem około 18.00 miała oddalić się w kierunku ulicy Bytomskiej. Sprawę zaginięcia przejęli mundurowi z Piekar Śląskich, gdzie ostatni raz dziewczynka była widziana. Do wyjaśnienia sprawy zaangażowanych zostało kilkudziesięciu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich wspieranych przez śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policjanci wykonali szereg czynności m.in. rozpytali świadków, sprawdzili zapisy z monitoringów, skontrolowali potencjalne miejsca, gdzie mogłaby przebywać 13-latka oraz przekazali komunikaty do mediów. Dziewczynki szukali także bliscy i znajomi. Niestety, finał poszukiwań okazał się tragiczny. Śledczy z wydziału kryminalnego odnaleźli na nieużytkach ciało dziewczynki. 13-latka na ciele posiadała liczne obrażenia, wskazujące na użycie ostrego narzędzia. Na miejscu wiele godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Nowe światło na sprawę rzuciły informacje przekazane przez świadka, z  których wynikało, że 13-latkę była widziana, gdy wchodziła do autobusu w towarzystwie swojego o dwa lata starszego bliskiego znajomego. Było to sprzeczne z wersją przedstawioną wcześniej przez 15-letniego mieszkańca Piekar Śląskich. Chłopiec wielokrotnie zmieniał swoje wyjaśnienia, które budziły podejrzenia śledczych. 15-latek ostatecznie wskazał policjantom miejsce, gdzie znajduje się ciało dziewczyny.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy wskazywał, że to najprawdopodobniej on jest sprawcą śmierci 13-latki. Nastolatek został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej izbie dziecka i wkrótce stanie przed sądem rodzinnym, który będzie decydował o jego dalszym losie. Jeszcze dzisiaj odbędzie się sekcja zwłok zabitej dziewczynki.

Tragiczny finał poszukiwań 13-latki. Policjanci zatrzymali sprawcę zabójstwa

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.