Wiadomości z Piekar Śląskich

Trwa rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

  • Dodano: 2021-06-18 07:00, aktualizacja: 2021-06-17 20:27

Dołącz do akcji – Rowerowa Stolica Polski – kręcimy kilometry dla Piekar Śląskich, która rozpoczęła się 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc.

Spraw aby Piekary Śląskie stały się Rowerową Stolicą Polski

Cykliści z naszego miasta mogą drugi raz spróbować swoich sił w ramach Pucharu Rowerowej Stolicy Polski. Zdobywając kolejne kilometry, mogą pobić zeszłoroczny wynik i zawalczyć o tytuł dla miasta. Do udziału w rywalizacji ponownie konieczne jest zainstalowanie aplikacji dostępnej na stronie internetowej www.aktywne-miasta.pl.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Piekary Śląskie wywalczyły 569 punktów

Rowerzyści – w tym przedstawiciele grupy Piekarskie Koła – przejechali wówczas 31 345 kilometrów, co przełożyło się na 3 miejsce w województwie śląskim. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami zdołamy doścignąć lub polepszyć ten wynik. Zeszłoroczne doświadczenia pokazują, że to możliwe, bo projekt stworzony na wzór Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC) – realizowany po raz pierwszy przez włoskie miasto Bolonia do 2017 roku – zyskał uznanie mieszkańców miasta.

Współzawodnictwo w ramach Pucharu Rowerowej Stolicy Polski służy propagowaniu turystyki rowerowej oraz aktywnego wypoczynku. Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz (organizatora wydarzenia) darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Mało tego – chętni mogą rywalizować ze sobą także wewnątrz mniejszych grup, by jeszcze bardziej motywować się do osiągania jak najlepszych wyników.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny! Do boju Piekarzanie!

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • j23

    Najpierw pedalarze nauczcie się przepisów i nauczcie się poruszać po drogach.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.