Wiadomości z Piekar Śląskich

Trwa rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

  • Dodano: 2021-06-18 07:00, aktualizacja: 2021-06-17 20:27

Dołącz do akcji – Rowerowa Stolica Polski – kręcimy kilometry dla Piekar Śląskich, która rozpoczęła się 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc.

Spraw aby Piekary Śląskie stały się Rowerową Stolicą Polski

Cykliści z naszego miasta mogą drugi raz spróbować swoich sił w ramach Pucharu Rowerowej Stolicy Polski. Zdobywając kolejne kilometry, mogą pobić zeszłoroczny wynik i zawalczyć o tytuł dla miasta. Do udziału w rywalizacji ponownie konieczne jest zainstalowanie aplikacji dostępnej na stronie internetowej www.aktywne-miasta.pl.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Piekary Śląskie wywalczyły 569 punktów

Rowerzyści – w tym przedstawiciele grupy Piekarskie Koła – przejechali wówczas 31 345 kilometrów, co przełożyło się na 3 miejsce w województwie śląskim. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami zdołamy doścignąć lub polepszyć ten wynik. Zeszłoroczne doświadczenia pokazują, że to możliwe, bo projekt stworzony na wzór Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC) – realizowany po raz pierwszy przez włoskie miasto Bolonia do 2017 roku – zyskał uznanie mieszkańców miasta.

Współzawodnictwo w ramach Pucharu Rowerowej Stolicy Polski służy propagowaniu turystyki rowerowej oraz aktywnego wypoczynku. Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz (organizatora wydarzenia) darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Mało tego – chętni mogą rywalizować ze sobą także wewnątrz mniejszych grup, by jeszcze bardziej motywować się do osiągania jak najlepszych wyników.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny! Do boju Piekarzanie!

Komentarze (1)    dodaj »

  • j23

    Najpierw pedalarze nauczcie się przepisów i nauczcie się poruszać po drogach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również