Wiadomości z Piekar Śląskich

V Bieg Tropem Wilczym już 5 marca!

  • Dodano: 2023-02-27 06:30, aktualizacja: 2023-02-26 23:11

W niedzielę 5 marca 2023 r. pod Kopcem Wyzwolenia zorganizowany zostanie V Bieg Tropem Wilczym. Podczas tego wydarzenia, mieszkańcy Piekar Śląskich i okolic pobiegną dla uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych. Start o godzinie 12.00. Dystans to 1963 metry.

1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto państwowe honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944-1963, w obrębie przedwojennych granic RP. Z tej też okazji, promując jednocześnie aktywność sportową i zdrowy styl życia, chcemy wspólnie uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych uczestnicząc w piekarskim V Biegu Tropem Wilczym.

Organizacja biegu

Bieg rozpocznie się pod Kopcem Wyzwolenia 5 marca (niedziela) o godzinie 12.00. Wyznaczona trasa obejmie dystans 1963 metrów (to nawiązanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). Bieg nie ma charakteru rywalizacji sportowej, dlatego też czas nie będzie mierzony. Obowiązuje limit 250 uczestników. W biegu mogą wystartować  osoby, które ukończyły 16 rok życia.

Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 32 768-10-10 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 lub bezpośrednio przed biegiem na terenie Kopca Wyzwolenia i potrwają od godz. 10.30 do 11.45. Istnieje możliwość wcześniejszego zakończenia zapisów w przypadku osiągnięcia limitu startujących. Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymają pamiątkowy medal.

Start nastąpi u stóp Kopca Wyzwolenia, następnie uczestnicy pobiegną w kierunku ul. Jana Pawła II, w dół w stronę ul. Inwalidów Wojennych, gdzie nastąpi nawrotką i powrót tą sama trasą do mety przy Kopcu Wyzwolenia. Dystans to dokładnie 1963 m.


Uwaga na drogach!

W związku z tym wydarzeniem sportowym występować będą utrudnienia w ruchu drogowym. Informuje się kierowców, że 5 marca w godz. 11.50 – 12.50 ulica Jana Pawła II zostanie zamknięta na odcinku od ulicy Inwalidów Wojennych do Drogi wojewódzkiej nr 911.

Organizatorami imprezy są: Miasto Piekary Ślaskie, 34. Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej, Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz Lecymy Durś.

V Bieg Tropem Wilczym już 5 marca! / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również