Wiadomości z Piekar Śląskich

W Miejskim Domu Kultury wystąpił ukraiński zespół "Werchowina". Sprawdź relację!

  • Dodano: 2023-02-06 07:30, aktualizacja: 2023-02-05 21:28

W Miejskim Domu Kultury odbył się koncert Zasłużonego Karpackiego Zespołu Piosenki i Tańca “Werchowina”, który zaprezentował się w repertuarze tradycyjnych pieśni i tańców ludowych Ukrainy. Zespół swoim zaczarowanym występem przybliżył zgromadzonej publiczności tradycje, zwyczaje oraz piękno kultury ludowej Podkarpacia. Wstęp na koncert był darmowy.

Na widowni MDK zasiedli m.in. Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich wraz z Pawłem Słotą – II Zastępcą Prezydenta miasta. Z artystami przyjechali do nas przedstawiciele instytucji kultury z Drohobycza na czele z Oksaną Matchyshyn – Dyrektor Drohobyckiego Miejskiego Centrum Usług Społecznych dla Rodziny, Dzieci i Młodzieży. Członkowie zespołu w dwugodzinnym koncercie śpiewali, tańczyli oraz grali swoje role perfekcyjnie:

Podziękowania dla zespołu

Publiczność żywiołowo reagowała na to, co się działo na scenie. Nie brakowało przemówień członków zespołu o aktualnej sytuacji na Ukrainie, o potrzebie wspierania naszych sąsiadów duchowo i materialnie. Nie zabrakło również życzeń i podziękowań skierowanych od Ukraińców do Polaków za wszelką udzieloną im pomoc. Na zakończenie koncertu zespół “Werchowina” odśpiewał hymny Polski i Ukrainy.

Po występie Sława Umińska-Duraj podziękowała ukraińskiemu zespołowi za perfekcyjnie zaprezentowane widowisko, natomiast przy wyjściu z MDK każdy, kto chciał, mógł wrzucić do skarbony datek dla walczącej Ukrainy. 

Zespół “Werchowina” to profesjonalny zespół wokalny i choreograficzny, który od ponad 75 lat zachwyca miłośników sztuki muzycznej swoimi twórczymi osiągnięciami. Obecnie Zasłużony Karpacki Zespół Pieśni i Tańca „Werchowina” zrzesza ponad osiemdziesięciu profesjonalnych artystów i dysponuje baletem, chórem i orkiestrą, których poziom nie ma sobie równych.

Tym, co wyróżnia zespół “Werchowina” to niesamowita energia, wirtuozerskie umiejętności uczestników, jaskrawe kostiumy sceniczne, różnorodność kompozycji wokalnych i choreograficznych, niepowtarzalne brzmienie i bogactwo tradycyjnej muzyki ukraińskiej zawartej w pieśniach ludowych z Podkarpacia i instrumentalnych bojkowskich melodiach ludowych. Autentyczność, talent i nieprzeciętne umiejętności wokalne i akrobatyczne zachwyciły zgromadzoną w sali MDK publiczność, która gorąco oklaskiwała artystów po ich występie. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również