Wiadomości z Piekar Śląskich

Wernisaż wystawy Katarzyny Karkoły w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2023-04-28 06:30, aktualizacja: 2023-04-27 21:28

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich przy ul. Kalwaryjskiej 62d serdecznie zaprasza do udziału w wernisażu wystawy malarstwa Katarzyny Karkoły pn. “Błękity i inne zachwyty” 28 kwietnia 2023 r. o godz. 17.30.

Wystawa będzie udostępniona do 31 maja 2023 roku.

Katarzyna Karkoła – urodzona w 1962 roku, Piekarzanka, od dzieciństwa marzyła o malowaniu, odwiedzała liczne galerie i wystawy, podziwiając prace artystów. Artystka, której działalnością jest malarstwo sztalugowe. Inspiracji do obrazów szuka w sobie i swoim zachwycie światem. Wiele jej prac powstało poza pracownią. Posługuje się różnymi technikami malarskimi. Najbardziej kocha farby olejne, ale w plenerze trudne do używania, maluje więc akrylami lub akwarelą. Tematyka jej obrazów jest różnorodna – od portretów po architekturę. Eksperymentuje także z abstrakcją i malarstwem naiwnym. Artystka brała udział w plenerach malarskich w Polsce, Niemczech, Czechach i Wielkiej Brytanii. Jej prace były prezentowane na wystawach krajowych i zagranicznych. Jest Członkiem Stowarzyszeń: “Barwy Śląska”, Tarnogórskich Artystów Śląskich “STAŚ”, oraz “Faun-Art” z Gliwic. Prace artystki znajdują się w kolekcjach w Polsce i nie tylko.

To pierwsza piekarska wystawa indywidualna Katarzyny Karkoły, która wiele lat pracowała w Urzędzie Miejskim w Piekarach Śląskich w Wydziale Geodezji. Poprzez wystawę “Błękity i inne zachwyty” chce pokazać przyjaciołom i mieszkańcom swoją twórczość. Wystawa składa się z części prezentującej akwarele powstałe przeważnie w plenerze oraz obrazy olejne i akrylowe namalowane w pracowni.

Wernisaż wystawy Katarzyny Karkoły w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również