Wiadomości z Piekar Śląskich

Wiceprezes PZPN w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2022-01-24 06:30, aktualizacja: 2022-01-23 13:13

Na zaproszenie Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich nasze miasto odwiedził Henryk Kula, wiceprezes PZPN ds. organizacyjno-finansowych.

W ten sposób miał okazję zapoznać się z bazą sportową na terenie naszego miasta oraz obejrzeć prowadzoną obecnie inwestycję na obiektach Czarnych Kozłowa Góra. Spotkanie było też okazją do omówienia projektu “Senegal welcome to Piekary” realizowanego przez policjantkę Olę Zydyk i tancerza Paco Mbengue.

W 2019 r. Piekary Śląskie postanowiły zaprosić senegalskie dzieci i wspólnie zrealizować projekt sprzeciwiający się rasizmowi. Policjantka z naszego miasta Aleksandra Zydyk wymyśliła bowiem aby zaprosić do Polski w ramach stworzonego przez nią projektu „Wszyscy jesteśmy równi – powiedz NIE rasizmowi” drużynę piłkarską młodzików z senegalskiej wioski. Najpierw problem stanowiło znalezienia sponsora, potem zbiórka funduszy na ten cel, aż w końcu przeszkodziła pandemia. Życie dzieci w Afryce nie jest usłane różami. Senegal jest jednym z najbiedniejszych państw na świecie. Jak wiemy sport kształtuje charakter i potrafi odmienić życie.

Rozmowy o Piekarach

Podczas rozmów w których udział brali także Paweł Słota – II Zastępca Prezydenta Miasta i podinsp. Robert Klimek – Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich ustalono, że w Piekarach, w wakacje odbędzie się międzynarodowy turniej piłkarski pod patronatem PZPN.

Podczas przejazdu przez miasto nie zabrakło wizyty na obiektach sportowych, zarówno tych które już powstały jak i tych, które obecnie są w fazie budowy. Zarówno prezydent Sława Umińska-Duraj jak i Łukasz Tomczyk – dyrektor MOSiR przedstawili prezesowi Henrykowi Kuli nasze plany w tym zakresie na przyszłość. Po powstających przy ul. Pokoju obiektach gości oprowadził Krzysztof Zając – prezes Czarnych Kozłowa Góra.

Henryk Kula pełni obowiązki prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego w dniu 18 sierpnia 2021 r. powołano go na stanowisko wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej do spraw organizacyjno-finansowych. Od 2000 roku jest członkiem Zarządu Śląskiego ZPN, a od 2016 roku – członkiem Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Funkcję Prezesa Śląskiego ZPN objął w sierpniu 2016 roku. Prezes Kula nie zapomina o swoich korzeniach, dlatego często odwiedza małe kluby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również