Wiadomości z Piekar Śląskich

Wymiana "kopciuchów" w budynku przy ul. Trautmana 7 w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2023-04-20 07:00, aktualizacja: 2023-04-19 22:19

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich ogłosił, że do końca kwietnia br. zaplanowano prace związane z budową wewnętrznej instalacji gazowej na cele centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w budynku mieszkalnym wielorodzinnym Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Trautmana 7 w Piekarach Śląskich.

To kolejny budynek w mieście, w którym zostaną zlikwidowane stare piece, tzw. “kopciuchy”. Zakończyła się już zmiana sposobu ogrzewania m.in. w budynku przy ulicy Walentego Roździeńskiego 36, a także w budynku przy ulicy Ziętka 29, Janty 14-16, Bytomskiej 161, a także przy ul. Hutniczej 1, 3 i 5.

Co zostanie zmienione?

W budynku przy ul. Trautmana 7 zostanie zamontowana nowa instalacja gazowa i instalacje etażowego centralnego ogrzewania. Lokale wyposażone będą także w dwufunkcyjne kotły kondensacyjne i nowe grzejniki. Ciepła woda użytkowa będzie doprowadzona do lokali mieszkalnych z kotła centralnego ogrzewania. Przewody kominowe spalinowe zostaną zabezpieczone wkładami kominowymi – rurami kwasoodpornymi. Prace, zgodnie z podpisaną umową, powinny zakończyć się do końca kwietnia br.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również