Wiadomości z Piekar Śląskich

Wyprawka szkolna 300+: już można składać wnioski

  • Dodano: 2023-08-07 08:15, aktualizacja: 2023-08-07 08:29

Od 1 lipca do 30 listopada 2023 roku można składać wnioski o świadczenie z programu “Dobry Start”, czyli tzw. 300 plus na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września br. Dokumenty można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną. Świadczenie będzie wypłacane na rachunek płatniczy.

Szczegóły dofinansowania 

1 lipca rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu “Dobry start”. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Od roku szkolnego 2021/2022 to Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje i wypłaca świadczenie z programu. W jego ramach rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Wsparcie przysługuje raz w roku na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Prostsze składanie wniosków 

Wniosek o świadczenie z programu “Dobry Start” można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia oraz aplikacji mZUS.

Na PUE ZUS specjalny kreator wniosków o świadczenia z “Dobrego Startu” poprowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. Można w ten sposób uniknąć błędów przy ubieganiu się o świadczenie. Na wniosku, oprócz innych danych, należy podać: numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie, adres mailowy oraz numer telefonu – czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku.


Źródło: Urząd Miasta Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również