Wiadomości z Piekar Śląskich

XI Wigilia Charytatywna

  • Dodano: 2021-12-03 07:00, aktualizacja: 2021-12-02 22:04

XI edycja Wigilii Charytatywnej dla samotnych i ubogich mieszkańców Brzezin Śląskich odbędzie się w środę, 22 grudnia o godzinie 13.00 w budynku Centrum Usług Społecznych przy ulicy Kusocińskiego nr 4.

Odebranie zaproszeń możliwe  jest od 1 grudnia w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej przy kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich.

Wydarzenie stało się już tradycją. Zapoczątkowane w 2011 roku z inicjatywy radnego Tadeusza Wieczorka, realizowane było od samego początku przy wsparciu ludzi dobrej woli. W jego realizację zaangażował się na samym początku śp. ks. Henryk Foik – były proboszcz  parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich. Teraz w kontynuowanie tradycji włączył się obecny proboszcz parafii ks. Leon Kraiński. Nieustannie też od wielu lat w działania charytatywne angażuje się Klaudiusz Danecki – właściciel restauracji „Orzeł”, gdzie organizowane są wigilie charytatywne dla samotnych i ubogich mieszkańców dzielnicy.

Duża frekwencja

Warto podkreślić, że kolejne edycje wigilii charytatywnej dla samotnych i ubogich mieszkańców Brzezin Śląskich odznaczały się dużą frekwencją. Niezmiennie uczestniczą w nich osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, przez co nie mogą wspólnie zasiąść do wigilijnej wieczerzy, której towarzyszy dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Wigilia była każdorazowo okazją do tego, aby doświadczyć wigilijnego ciepła i skorzystać z ofiarowanej paczki żywnościowej. Miłym akcentem jest, co podkreśla radny Tadeusz Wieczorek, udział od 2014 roku w każdej wigilii władz miasta na czele z Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławą Umińską-Duraj.

Sięgając do wieloletniej historii wigilii, trzeba zaznaczyć, że od 2011 do 2017 roku odbywała się w restauracji „Orzeł”, jednak po oddaniu do użytku w 2018 roku nowego budynku w Centrum Usług Społecznych przy ulicy Kusocińskiego w Brzezinach Śląskich odbywają się właśnie tam.

– Jak wiadomo, jest to już dziesiąta – jubileuszowa wigilia charytatywna. Przez te wszystkie lata udało się znaleźć darczyńców, którzy wspierają inicjatywę rzeczowo lub finansowo – wpłacając datki na konto parafialne, a następnie z tych funduszy robiono zakupy towarów żywnościowych. Nieustannie dziękuję lokalnym przedsiębiorcom za wspieranie tej szlachetnej inicjatywy – podkreśla inicjator wigilii, radny Tadeusz Wieczorek.

Wigilia planowana jest tradycyjnie przy wspólnym stole, jednakże gdyby na sytuację epidemiologiczną na terenie kraju oraz wytycznymi Ministerstwa Zdrowia nie można byłoby jej przeprowadzić, wówczas zostaną przekazane uroczyście paczki żywnościowe dla ubogich i samotnych mieszkańców w Kościele przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również