Wiadomości z Piekar Śląskich

XII Wigilia Charytatywna w Brzezinach

  • Dodano: 2022-12-20 06:00, aktualizacja: 2022-12-19 20:46

21 grudnia w Centrum Usług Społecznych przy ul. Kusocińskiego 4 odbędzie się XII Wigilia Charytatywna dla samotnych i ubogich mieszkańców Brzezin Śląskich organizowana przez Tadeusza Wieczorka – radnego Rady Miasta, ks. Leona Kraińskiego – proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Klaudiusza Daneckiego z restauracji “Orzeł”. Wigilia odbędzie się pod honorowym patronatem Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich.

Spotkanie wigilijne dla ubogich

Wreszcie, po dwóch latach pandemicznej przerwy, Wigilia wraca do dawnej formy. Warto przypomnieć, że w latach 2020-2021 wyglądało to nieco inaczej. Potrzebujący i darczyńcy spotykali się w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie prezydent Sława Umińska-Duraj, przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Tomasz Wesołowski oraz organizatorzy składali zebranym życzenia świąteczno-noworoczne. Paczki żywnościowe odbierali ci, którzy byli tego dnia obecni na miejscu, ale nie tylko. Dary dostarczane były też osobom starszym, które nie mogły osobiście brać udziału  w uroczystym spotkaniu wigilijnym. 

– Wigilia dla samotnych i ubogich mieszkańców będzie okazją do integracji i aktywizacji starszych osób, a także wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa i wiary w drugiego człowieka oraz zapewnienia godnego przeżycia okresu Świąt Bożego Narodzenia. Pragnę w imieniu swoim oraz współorganizatorów – ks. proboszcza Leona Kraińskiego i Klaudiusza Daneckiego – właściciela restauracji „Orzeł” – podziękować wszystkim, którzy przez lata wspierają organizowane wigilie rzeczowo lub finansowo, wpłacając na konto parafii środki pieniężne, za które robione są zakupy artykułów spożywczych do paczek żywnościowych – mówi radny Tadeusz Wieczorek – pomysłodawca i inicjator przedsięwzięcia.

Spotkania wigilijne organizowane przez radnego Wieczorka odbywają się od 2011 roku, dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Od 2014 roku, kiedy prezydentem została Sława Umińska-Duraj, bierze udział w wigilijnych spotkaniach, a także wspiera finansowo to charytatywne dzieło.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również