Wiadomości z Piekar Śląskich

Zakaz prowadzenia pojazdów, ucieczka i 108 punktów karnych. Pościg w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2023-05-17 08:45, aktualizacja: 2023-05-17 08:58

Policjanci z piekarskiej drogówki po pościgu zatrzymali 20-letniego mieszkańca Radzionkowa, który kierując motocyklem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki.

Przedwczoraj po 18.00 policjanci z piekarskiej drogówki podczas, podczas kontroli ruchu przy przejściu dla pieszych, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę jadącego w stronę Bytomia. Kierujący jednośladem zignorował sygnał mundurowych i gwałtownie przyśpieszył, omijając policjanta. Stróże prawa ruszyli w pościg za motocyklistą, który nie zwracając uwagi na sygnały świetlne i dźwiękowe, kontynuował ucieczkę ul. Miarki, a następnie DW 911, popełniając przy tym szereg wykroczeń oraz powodując zagrożenie na drodze.

Policjanci w rejonie stacji benzynowej przy DW 911, zajechali radiowozem drogę motocykliście i kończąc jego szaleńczą jazdę. Jak się okazało, kierujący jednośladem 20-latek miał już na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został on doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec niego policyjny dozór. Za niestosowanie się do sądowego zakazu, niezatrzymanie do kontroli oraz szereg wykroczeń, grozi mu do 5 lat więzienia, kolejny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz aż 108 punktów karnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również