Wiadomości z Piekar Śląskich

Zakończenie akcji “Biegamy dla Lenki” 21 lutego

  • Dodano: 2021-02-18 09:00, aktualizacja: 2021-02-18 11:54

Biegacze i miłośnicy Nordic Walking pokonywali kolejne kilometry w ramach zakończonej 14 lutego charytatywnej akcji “Biegamy dla Lenki”. W niedzielę, 21 lutego o godzinie 10:00 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie “Lecymy Durś” zapraszają na wspólne zakończenie tego wyjątkowego wydarzenia, w które zaangażowała się także Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Od połowy stycznia wykręcamy kolejne kilometry i złotówki dla Lenki.

Do tej pory panujące obostrzenia pozwalały tylko w ten sposób pomagać chorej dziewczynce. Ostatecznie, w związku z nowym rozporządzeniem, możliwe stało się spotkanie wszystkich osób zaangażowanych w wydarzenie. Niedziela, 21 lutego będzie dniem, kiedy o godzinie 10:00 na stadionie piekarskiego MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3 wszyscy chętni przebiegną lub przejdą na kijkach ostatnie kilometry w tej wyjątkowej, dobroczynnej rywalizacji. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy do tej pory biegali dla Lenki, jak i wszystkie osoby, które chcą przyłączyć do akcji.

Każdy, kto jeszcze nie przelał pieniędzy za pokonane kilometry na konto Lenki, będzie mógł w niedzielę, 21 lutego wpłacić swoją sumę do specjalnie przygotowanych puszek Fundacji, która wspiera chorą na nowotwór Lenkę. Wolontariusze będą kwestować na stadionie MOSiR.

Aby wziąć udział w zawodach wystarczy przyjść w niedzielę, 21 lutego przed godz. 10:00 na stadion piekarskiego MOSiR-u, a później razem pokonamy dystans 5 lub 10 km w zależności od przygotowania kondycyjnego. Zapraszamy biegaczy, jak i zwolenników Nordic Walking do udziału w akcji, w którą zaangażowała się także Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj. Dla wszystkich uczestników przygotowane będą pamiątkowe medale.

Przypomnijmy, że Lenka to 9-latka, która zachorowała w październiku 2019 roku i obecnie leczy się w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Obecnie jest w trakcie immunoterapii, która jest bardzo kosztowna i czasochłonna.

Zakończenie akcji “Biegamy dla Lenki” 21 lutego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również