Wiadomości z Piekar Śląskich

Zakończenie akcji “Biegamy dla Lenki” 21 lutego

  • Dodano: 2021-02-18 09:00, aktualizacja: 2021-02-18 11:54

Biegacze i miłośnicy Nordic Walking pokonywali kolejne kilometry w ramach zakończonej 14 lutego charytatywnej akcji “Biegamy dla Lenki”. W niedzielę, 21 lutego o godzinie 10:00 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie “Lecymy Durś” zapraszają na wspólne zakończenie tego wyjątkowego wydarzenia, w które zaangażowała się także Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Od połowy stycznia wykręcamy kolejne kilometry i złotówki dla Lenki.

Do tej pory panujące obostrzenia pozwalały tylko w ten sposób pomagać chorej dziewczynce. Ostatecznie, w związku z nowym rozporządzeniem, możliwe stało się spotkanie wszystkich osób zaangażowanych w wydarzenie. Niedziela, 21 lutego będzie dniem, kiedy o godzinie 10:00 na stadionie piekarskiego MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3 wszyscy chętni przebiegną lub przejdą na kijkach ostatnie kilometry w tej wyjątkowej, dobroczynnej rywalizacji. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy do tej pory biegali dla Lenki, jak i wszystkie osoby, które chcą przyłączyć do akcji.

Każdy, kto jeszcze nie przelał pieniędzy za pokonane kilometry na konto Lenki, będzie mógł w niedzielę, 21 lutego wpłacić swoją sumę do specjalnie przygotowanych puszek Fundacji, która wspiera chorą na nowotwór Lenkę. Wolontariusze będą kwestować na stadionie MOSiR.

Aby wziąć udział w zawodach wystarczy przyjść w niedzielę, 21 lutego przed godz. 10:00 na stadion piekarskiego MOSiR-u, a później razem pokonamy dystans 5 lub 10 km w zależności od przygotowania kondycyjnego. Zapraszamy biegaczy, jak i zwolenników Nordic Walking do udziału w akcji, w którą zaangażowała się także Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj. Dla wszystkich uczestników przygotowane będą pamiątkowe medale.

Przypomnijmy, że Lenka to 9-latka, która zachorowała w październiku 2019 roku i obecnie leczy się w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Obecnie jest w trakcie immunoterapii, która jest bardzo kosztowna i czasochłonna.

Zakończenie akcji “Biegamy dla Lenki” 21 lutego

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.