Wiadomości z Piekar Śląskich

Zapraszamy na Festiwal Organowy "Reginae Silesiae Gloria"

  • Dodano: 2018-07-03 07:45, aktualizacja: 2018-07-02 13:57

Międzynarodowy Festiwal Organowy Reginae Silesiae Gloria (Królowej Śląskiej Chwała) odbędzie się po raz czwarty na terenie Piekar  Śląskich i Radzionkowa.

W minioną niedzielę, 1 lipca odbył się pierwszy z ośmiu zaplanowanych koncertów. Kolejne odbędą się w lipcu, sierpniu i wrześniu.

To już czwarta edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej “Reginae Silesiae Gloria”, czyli “Królowej Śląska Chwała” – organizowanego wspólnie przez Piekary Śląskie i Radzionków, którego pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest Klaudiusz Jania.

Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, gromadząc miłośników muzyki organowej. W minioną niedzielę, 1 lipca w piekarskiej Bazylice odbył się pierwszy koncert, podczas którego wystąpił profesor Jacek Glenc oraz sopranistka Edyta Langer.

Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, Przewodniczący Rady Miasta dr inż. Piotr Buchwald, Burmistrz Miasta Radzionków dr Gabriel Tobor oraz Ks. Prałat Władysław Nieszporek – kustosz piekarskiej Bazyliki.

Już dziś zapraszamy na kolejny koncert, który odbędzie się 15 lipca w piekarskiej Bazylice. Dla mieszkańców i miłośników muzyki klasycznej wystąpi Marcin Armański. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również