Wiadomości z Piekar Śląskich

Zapraszamy na Festiwal Organowy "Reginae Silesiae Gloria"

  • Dodano: 2018-07-03 07:45, aktualizacja: 2018-07-02 13:57

Międzynarodowy Festiwal Organowy Reginae Silesiae Gloria (Królowej Śląskiej Chwała) odbędzie się po raz czwarty na terenie Piekar  Śląskich i Radzionkowa.

W minioną niedzielę, 1 lipca odbył się pierwszy z ośmiu zaplanowanych koncertów. Kolejne odbędą się w lipcu, sierpniu i wrześniu.

To już czwarta edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej “Reginae Silesiae Gloria”, czyli “Królowej Śląska Chwała” – organizowanego wspólnie przez Piekary Śląskie i Radzionków, którego pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest Klaudiusz Jania.

Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, gromadząc miłośników muzyki organowej. W minioną niedzielę, 1 lipca w piekarskiej Bazylice odbył się pierwszy koncert, podczas którego wystąpił profesor Jacek Glenc oraz sopranistka Edyta Langer.

Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, Przewodniczący Rady Miasta dr inż. Piotr Buchwald, Burmistrz Miasta Radzionków dr Gabriel Tobor oraz Ks. Prałat Władysław Nieszporek – kustosz piekarskiej Bazyliki.

Już dziś zapraszamy na kolejny koncert, który odbędzie się 15 lipca w piekarskiej Bazylice. Dla mieszkańców i miłośników muzyki klasycznej wystąpi Marcin Armański. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.