Wiadomości z Piekar Śląskich

Zatwierdzono zadania w ramach inicjatywy lokalnej

  • Dodano: 2021-07-01 07:00, aktualizacja: 2021-06-30 21:39

Zapadły decyzje dotyczące realizacji zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej. Zdecydowano o realizacji dwóch zadań – Światowego dnia niewidomych i Turnieju Gimnastycznego “Gibki Bajtel”.

Komisja ds. inicjatyw lokalnych oceniła wnioski o realizację zadań publicznych

Do Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich w wyznaczonym terminie wpłynęły dwie oferty. Finalnie w dniu 17 czerwca zdecydowano o realizacji obydwu zadań:

Światowy Dzień Niewidomych. Obchody 60. rocznicy działalności Kola Polskiego Związku Niewidomych w Piekarach Śląskich – kwota w wysokości 5 200 zł

Gibki Bajtel – Turniej Gimnastyczny oraz Otwarte Zawody Gimnastyczne dla Dzieci – suma 5 300 złotych.
Warto przypomnieć, jak przebiega procedura dotycząca inicjatyw lokalnych. Wnioski składa się do Prezydenta Miasta w terminach: do dnia 1 marca, 1 czerwca, 1 września i 1 grudnia danego roku kalendarzowego. Zatem kolejny termin składania wniosków na realizację inicjatyw lokalnych upływa 1 września br. Za termin złożenia wniosku przyjmuje się datę wpływu do Urzędu Miasta, co potwierdzone zostanie pieczęcią wpływu.

Inicjatywa lokalna jest nowym sposobem na zaangażowanie mieszkańców miasta. Przypomina nieco prace społeczne. Pomysłodawcy, którzy chcą podjąć działania na rzecz szeroko pojętej społeczności lokalnej, mogą zgłosić chęć wykonania zaplanowanego przez siebie zadania i porozumieć się z miastem w celu jego realizacji. W maju 2019 r. Rada Miasta podjęła uchwałę dotyczącą inicjatywy lokalnej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również