Wiadomości z Piekar Śląskich

Znaleziono pocisk artyleryjski w Brzezinach Śląskich!

  • Dodano: 2022-06-06 07:00, aktualizacja: 2022-06-05 20:34

Na nieużytkach w dzielnicy Brzeziny Śląskie dzieci znalazły pocisk artyleryjski. Piekarscy policjanci zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska do czasu przyjazdu policyjnych kontrterrorystów.

W piątek, około godziny 16:00 piekarscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące znalezienia niewybuchu na nieużytkach w dzielnicy Brzeziny Śląskie. Na miejsce natychmiast skierowano policyjnego pirotechnika. Mundurowy od razu zorientował się, że odnaleziony przedmiot, to pocisk artyleryjski. Na miejscu wykonano czynności procesowe oraz wezwano policyjnych kontrterrorystów, którzy zneutralizowali pocisk.

Znalazłeś niewybuch? Nie ruszaj go i natychmiast powiadom Policję!

Po zgłoszeniu na miejsce natychmiast kierowani są policjanci z najbliższego patrolu, którzy zabezpieczają niebezpieczne znalezisko przed dostępem osób postronnych oraz wzywają policyjnego pirotechnika. Funkcjonariusz przeszkolony w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego sprawdza, czy znalezisko jest rzeczywiście niewybuchem, ocenia jego stan oraz określa czy jest konieczna ewakuacja okolicznych mieszkańców. Następnie, jeśli jest taka konieczność, mundurowi zabezpieczają wyznaczone przez pirotechnika miejsce przed dostępem osób postronnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również