Wiadomości z Piekar Śląskich

Ciepłe kapcie damskie - poznaj najważniejsze cechy

  • Dodano: 2019-10-28 12:00

Ciepłe kapcie ciągle pozostają nie tylko modne, ale i potrzebne. Są one, oprócz kubka ciepłego napoju i koca, niezbędne do przetrwania zimy w domowych pieleszach. Jakimi cechami się jednak charakteryzują?

Ciepłe kapcie damskie – najważniejsze cechy

Ciepłe kapcie damskie (męskie zresztą też), wykonane z filcu, nazywa się też bamboszami. Jest to obuwie wsuwane na stopę, choć mogą też być zapinane na zamek lub rzep. Charakteryzuje je wełniane ocieplenie znajdujące się wewnątrz. Filc, z którego są produkowane, jest wykonany z warstw zbitej wełny owczej. Są więc kapciami „oddychającymi”, dzięki czemu stopa się nie poci. Co najważniejsze, bambosze sięgają przynajmniej kostki, ale najczęściej kończą się za nią. Niektóre modele bamboszy mogą sięgać niemal kolan i zakrywać całą łydkę. Są bardzo wygodne i miękkie. Projektanci oferują bambosze w dużym wachlarzu zdobień. Dostępne są więc bambosze kraciaste, w panterkę i bez wzoru. O powierzchni gładkiej jak i wełnianej, identycznej z wypełnieniem. Popularne są też wzorki w kwiaty, ale największym powodzeniem cieszą się ciepłe kapcie z motywami przywodzącymi na myśl góry.

Ciepłe kapcie damskie norweskie i góralskie, czym się różnią?

Bambosze są kapciami, które mają ogrzewać stopy. Nic dziwnego zatem, że projektanci sięgają po wzory, które kojarzą się z północą, zimą czy górami. Dlatego też niezwykle popularne są kapcie góralskie i norweskie. Obie nazwy niezmiennie utożsamiane są z górami i zimnem, czym jednak się od siebie różnią? Kapcie góralskie są bamboszami zdobionymi swojskimi a zarazem charakterystycznymi dla kultury góralskiej wzorami. Często są to ręczne hafty. Bywają one bardzo kolorowe, kontrastujące z szarością filcu. Kapcie norweskie to wysokie bambosze ozdobione charakterystycznymi wzorami.  Przypominają te, które można zobaczyć na ciepłych, zimowych golfach lub swetrach. Są to więc romby i motywy reniferów. Zwierzęta te żyją bowiem na półwyspie skandynawskim, w tym na terenie Norwegii. Mogą one mieć ciepłą różową bądź czerwoną barwę, ale też bardziej stonowaną np. czarną. Bywają zdobione dodatkowo pomponami. 

Ciepłe kapcie damskie – czy tylko bambosze?

Choć bambosze są najczęściej spotykanym rodzajem ocieplanych kapci, to nie są one ocieplane jako jedyne. Wszystkie inne rodzaje kapci również bywają wykładane owczą wełną. Tutaj znajdziesz kilka wariantów https://pantofelek-sklep.pl/pl/obuwie-damskie_domowe-ocieplane. Można więc spotkać ocieplane balerinki lub klasyczne kapcie bez pięt. Jeśli więc chodzi o gust to każda kobieta znajdzie ciepłe kapcie damskie odpowiadające jej wymaganiom.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.