Wiadomości z Piekar Śląskich

Czy białe ubranko na chrzest to konieczność?

  • Dodano: 2022-05-27 10:45

Młodzi rodzice, którzy mają pod opieką swoje pierwsze dziecko, wykonują wszystkie czynności po raz pierwszy. Podobnie jest z imprezami czy uroczystościami, w których uczestniczy dziecko. Na pierwszy rzut idzie Chrzest Święty. Jeśli rodzina jest katolicka i wychowała się w tej wierze, na pewno będzie chciała ochrzcić swoje dziecko. Jednak taki obrzęd wiąże się z wieloma przemyśleniami i decyzjami. W przypadku bardzo małego dziecka ogromną zagwozdkę stanowi ubranie do chrztu. Czy musi być koniecznie białe, skoro z pewnością dziecko ubierze je tylko raz? Czy ubiór musi tyle kosztować, zważywszy na to, że chrzest odbywa się tylko raz w życiu?

Nie wszystko musi być białe – połącz białą sukienkę z pastelowymi dodatkami

Przygotowując do chrztu dziewczynkę, wcale nie musisz ubierać jej od stóp do głów na biało. Owszem, typowe ubranko do chrztu HYPERLINK "https://mkmaryla.pl/10-ubranka-chrzcielne" MK Maryla, takie jak sukienka, może być biała. Na rynku znajduje się sporo ciekawych sukienek dla mniejszych, jak i większych dziewczynek. Dla maluszków nie są wcale bardzo drogie. Jednak w przypadku dodatków, nie ma co szaleć z bielą. Warto tutaj postawić na lekkie odcienie beżu, ecru, ale również na pastele. Delikatny beżowy sweterek, który zostanie użyty w późniejszych dniach czy tygodniach, a także niewielkie różowe buciki czy pastelowa niebieska czapeczka również świetnie się sprawdzą. W sytuacji, kiedy chrzest odbywa się zimą lub jesienią, a na zewnątrz jest wtedy dość chłodno, nie ma co iść w zaparte i kupować dla dziecka białego płaszczyka. Na pewno córeczka doskonale będzie się prezentować w różowym płaszczu czy beżowej kurteczce.

Garnitur do chłopca i co pod spód? Wystarczy białe body!

Czasy, kiedy chłopcy strojeni byli od stóp do głów w białe garnitury już dawno odeszły w niepamięć. Przede wszystkim bardzo ciężko jest teraz taki dostać, a po drugie wiąże się to z dużym wydatkiem oraz pewnością, że nigdzie więcej takiego garnituru chłopcu nie ubierzemy. Dlatego tego chłopcy zazwyczaj ubierani są garnitury w chłopięcych kolorach, jak granat czy brąz. W przypadku noworodków czy niemowlaków są specjalne ubranka imitujące nieco garnitur. A co pod spód? Zamiast koszuli oraz mnóstwa stresu, warto ubrać po prostu białe body. Będą one bardzo wygodne, a ponadto mama z łatwością je ubierze. Nie będzie tego również szkoda, jeśli dziecko niechcący się ubrudzi.

O czym warto pamiętać decydując się na chrzest?

Chrzest obecnie ma podobne znaczenie, jak kiedyś, jednak na szczęście zmieniły się trochę zasady odnośnie ubioru. Nie są tak restrykcyjne, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Jest to oczywiście zmiana na plus. Dzięki temu rodzice nie muszą się wykosztowywać ze świadomością, że nie ubiorą więcej takiego stroju swojemu dziecku. Wydawanie pieniędzy w błoto, kiedy można malucha ubrać naprawdę elegancko i swobodnie, to byłaby prawdziwa ekstrawagancja. Sprawdź, co ma Ci do zaoferowania rynek, a następnie dobierz strój dla swojego malucha według budżetu, rozmiaru oraz tego, co Wam się naprawdę podoba. 
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.