Wiadomości z Piekar Śląskich

Faktoring odwrotny - czy firma faktoringowa sfinansuje Twoje zakupy?

  • Dodano: 2020-04-17 14:00

Jako przedsiębiorca często zaopatrujesz się u swoich dostawców? Chciałbyś kupować więcej i taniej, ale nie zawsze masz na to środki? Chcesz budować wizerunek rzetelnego kontrahenta? Pomoże Ci w tym usługa faktoringu odwrotnego. Sprawdź, na czym ona polega.


Czym jest faktoring odwrotny?
Przedsiębiorca może skorzystać z faktoringu zarówno jako sprzedający, jak i kupujący. W tym drugim przypadku mamy do czynienia z faktoringiem odwrotnym. Polega on na finansowaniu zakupów w Twojej firmie przez firmę faktoringową. Jak wygląda ta usługa w praktyce?


Załóżmy, że złożyłeś zamówienie u swojego dostawcy. Dostajesz od niego towar oraz fakturę. Jeśli zdecydujesz się na faktoring odwrotny, możesz przekazać tę fakturę firmie faktoringowej, która od razu wypłaci należność Twojemu dostawcy. Dzięki temu Ty otrzymujesz towar, a Twój dostawca zapłatę, pomimo tego, że z firmowego konta nie wydajesz ani złotówki. Zamiast tego rozliczasz się z firmą faktoringową w późniejszym terminie. Zachowujesz w ten sposób płynność finansową przedsiębiorstwa, a w oczach dostawcy stajesz się atrakcyjnym kontrahentem, który od razu płaci swoje zobowiązania.


Dlaczego warto skorzystać z faktoringu odwrotnego?
Faktoring odwrotny pozwoli Ci na lepsze kształtowanie polityki zakupowej w Twoim przedsiębiorstwie. To idealne rozwiązanie, gdy dostawca oferuje bardziej atrakcyjne ceny i rabaty, jeśli naraz kupujesz większą partię towaru. Dzięki temu możesz złożyć zamówienie, nawet jeśli nie masz odpowiednich środków na koncie firmowym. Poza tym zawsze możesz negocjować dodatkową zniżkę, argumentując, że za towar zapłacisz od razu po otrzymaniu faktury.


Korzystając z faktoringu odwrotnego, budujesz także wizerunek rzetelnego i wiarygodnego kontrahenta. Stajesz się łakomym kąskiem dla dostawców, którzy chętnie będą szli Ci na rękę, w zamian za natychmiastowe rozliczenie faktury.


Co ważne, dzięki faktoringowi odwrotnemu utrzymujesz płynność finansową Twojej firmy. Nawet po złożeniu dużego zamówienia w dalszym ciągu masz środki, aby wypłacić pracownikom pensje czy rozliczyć się z ZUS-em, czy urzędem skarbowym. W ten sposób dbasz również o wiarygodność kredytową swojej firmy, co może okazać się kluczowe, gdy w przyszłości postanowisz zaciągnąć kredyt dla firm.


Kiedy warto skorzystać z faktoringu odwrotnego?
Faktoring odwrotny to usługa dedykowana przedsiębiorcom, którzy:

 

  • dużo i często kupują,

  • współpracują z dostawcami, którzy domagają się zapłaty za towar z góry,

  • mogą liczyć na lepsze ceny, jeśli zdecydują się na szybkie opłacenie faktury,

  • mogą wynegocjować bardziej atrakcyjne stawki przy zakupie większej partii towaru,

  • dopiero wchodzą na rynek i zaczynają budować wizerunek wiarygodnej firmy, która na czas płaci swoje zobowiązania.


Jak wybrać najlepszy faktoring odwrotny?
Obecnie coraz więcej firm faktoringowych ma w swojej ofercie usługę faktoringu odwrotnego. Aby znaleźć najlepszą z nich, warto skorzystać z aktualnego rankingu ofert faktoringu odwrotnego, który znajdziesz np. w serwisie FirmowaKasa pod poniższym adresem:

https://www.firmowakasa.pl/faktoring-odwrotny/

Faktoring odwrotny to atrakcyjny sposób na finansowanie zakupów firmowych. Dzięki niemu Twoja firma zachowa płynność finansową, a Twoje relacje z dostawcami będą coraz lepsze. Do tego Twoja pozycja negocjacyjna będzie mocniejsza, przez co będziesz mógł liczyć na bardziej atrakcyjne warunki współpracy. A to wszystko dzięki współpracy z firmą faktoringową, która oferuje usługę faktoringu odwrotnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.