Wiadomości z Piekar Śląskich

Jak poprawić efektywność pracy?

  • Dodano: 2020-03-25 12:45

Efektywność pracy wpływa na to, jak szybko i jak dokładnie realizujemy powierzone nam zadania. Nie istnieje idealna recepta na poprawę tego parametru, jednak warto trzymać się kilku ważnych reguł pozwalających na zwiększenie osiągów. W ich centrum jest upraszczanie wszelkich działań na rzecz szybkości i precyzyjności.

Określenie celu

Jasny i klarowny cel pozwoli nam uporządkować strukturę podjętych działań, a także będzie odnośnikiem, na podstawie którego zarządzać będziemy czasem przeznaczonym na realizację. W ten sposób możemy nie tylko realizować obowiązki w pracy, lecz również upraszczać inne procesy np. aplikację na stanowisko znalezione na portalu Pracuj.pl. Im cel jest konkretniejszy, tym większe prawdopodobieństwo, iż go zrealizujemy. Ważne również, aby był dopasowany do naszych możliwości.

Minimalizm środków, maksymalizacja efektów

Jeśli wyznaczymy sobie już cel, warto zadbać o narzędzia do jego realizacji. Powinny być one zarówno adekwatne, jak i pozwalające na elastyczność działań. Muszą być przy tym niedrogie dla firmy, lecz umożliwiające realizację wszystkich założeń celu. W przypadku charakteryzowania i dopasowywania narzędzi, warto zapytać o opinię współpracowników bądź kierownictwo. Szczególną wagę należy przywiązywać do rad pracowników starszych stażem i posiadających doświadczenie większe od naszego.

Odpowiednia kolejność realizowanych działań

Przed przystąpieniem do realizacji celu warto wyznaczyć kolejność realizowanych działań. Nasze skuteczność wówczas wzrośnie, wykonywanie obowiązków znacznie się skróci. W czasie układania planu działania warto również pamiętać o stopniu skomplikowania działań. Unikniemy dzięki temu prokrastynacji, chaosu planistycznego oraz delegowania zbędnych obowiązków na innych współpracowników. Działania przez nas realizowane powinny być dopasowane przede wszystkim do naszej wiedzy, ale też kompetencji, które posiadamy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.