Wiadomości z Piekar Śląskich

Jesteś glazurnikiem? Rozważ inwestycję w produkty marki Rubi!

  • Dodano: 2024-05-22 20:15

Praca z materiałami ceramicznymi to wymagający kawałek chleba. Są one naturalnie twarde, przez co ich obróbka oznacza konieczność zastosowania dobrej klasy narzędzi oraz osprzętu. W tej roli bardzo dobrze wypadają produkty hiszpańskiej firmy Rubi, która od wielu lat jest jednym z czołowych producentów sprzętu dla profesjonalnych glazurników. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego przedsiębiorstwa? Które sprzęty Rubi są szczególnie godne polecenia?

Rubi – co to jest za marka?

Marka Rubi to jeden z czołowych producentów elektronarzędzi, akcesoriów oraz osprzętu do prac związanych z obróbką ceramiki. Korzenie firmy sięgają roku 1951, kiedy to Joan Boada opatentował ręczną gilotynę do cięcia płytek ceramicznych. Wynalazek ten szybko zyskał na popularności, co z kolei zaowocowało założeniem przedsiębiorstwa i skupieniem się na masowej produkcji tego innowacyjnego produktu. Rubi szybko zdobyło uznanie swoich klientów i zaczęło intensywnie pracować nad poszerzaniem oferty swoich produktów. Efektem tego było wprowadzanie coraz to nowszych urządzeń oraz przyrządów ułatwiających obróbkę i klejenie płytek ceramicznych. Obecnie w ofercie przedsiębiorstwa Rubi można znaleźć niezwykle szeroką ofertę sprzętu do prac glazurniczych. Są to m.in. takie sprzęty, jak: - ręczne gilotyny; - przecinarki tarczowe; - mieszarki do zapraw budowlanych; - przyssawki do płytek wielkoformatowych; - kielnie oraz pace zębate; - obcęgi do płytek ceramicznych; - kliniki i systemy poziomowania płytek; - poziomice; - wiadra do fugowania; Rubi zajmuje się również produkcją wysokiej klasy osprzętu do elektronarzędzi pokroju wierteł, koronek oraz tarcz diamentowych, tarcz garnkowych do szlifowania betonu oraz mieszadeł. Wystarczy tylko krótkie przejrzenie katalogu produktów Rubi, by zdać sobie sprawę z wielkości tego przedsiębiorstwa. Mnogość poszczególnych przyrządów oraz wariantów osprzętu potrafi przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Z całej oferty hiszpańskiego potentata można jednak wyróżnić kilka szczególnie ciekawych. Oto one.

Mieszarka elektryczna Rubi RUBIMIX-9 N 24958

Rubi RUBIMIX-9 N 24958 to niezwykle wydajna mieszarka do zapraw budowlanych. Korzystając z niej, można szybko przygotowywać nawet największe ilości klejów do płytek, tynków, wieloskładnikowych farb, a nawet betonu. Sercem mieszarki Rubi RUBIMIX-9 N jest silnik elektryczny o mocy 1200W. Umożliwia on wprawienie w ruch mieszadła o maksymalnej średnicy 140 mm oraz jednorazowe przygotowywanie mieszanki o łącznej masie dochodzącej do 40 kg. Osprzęt mieszający mocowany jest przy pomocy standardowego gwintu M14 lub poprzez opatentowany system mocowania FAST-IN. Mieszarka elektryczna Rubi RUBIMIX-9 N została wyposażona w reduktor z elektroniczną regulacją obrotów. Dzięki temu sprzęt może pracować z prędkością w zakresie 0 – 620 lub 0 – 810 obr./min. Zapobiega to rozchlapywaniu przygotowywanej zaprawy, a także pozwala przyśpieszyć cały proces mieszania.

Przecinarka do glazury Rubi HIT-850 26963

Rubi HIT-850 26963 to niezawodna i zarazem niezwykle precyzyjna ręczna przecinarka do glazury. Ta gilotyna, dzięki swojej przemyślanej konstrukcji może wywierać nacisk dochodzący do nawet 800 kg. W połączeniu twardym ostrzem pozwala to sprawnie przepoławianie praktycznie każdego rodzaju płytek ceramicznych. Maksymalna długość przecinanej formatki ceramicznej to 850 mm. Dzięki temu można nią docinać nawet niektóre wielkoformatowe płytki. Z kolei zakres cięcia po przekątnej to 600 x 600 mm, a największa możliwa do przecięcia grubość płytek wynosi dochodzi do 15 mm. Przecinarka do glazury Rubi HIT-850 26963 została wykonana z wytrzymałego stopu aluminium, który zapewnia jej wysoką sztywność, jednocześnie pozwalając zachować relatywnie niską wagę. Posiada ona podwójne, chromowane prowadnice oraz wytrzymałe łożyska liniowe.

Sieciowa przecinarka do glazury RUBI TC-125

Nawet mając już w swoim arsenale dobrą gilotynę do płytek, warto doposażyć się w przecinarkę elektryczną, taką jak RUBI TC-125. Jest to zaawansowane urządzenie, które umożliwia wykonywanie niezwykle precyzyjnych cięć materiałów ceramicznych – również pod kątem. Przecinarka Rubi TC-125 została wyposażona stopę ślizgową, która gwarantuje możliwość wykonania idealnie prostopadłego cięcia i ułatwia zachowanie linii prostej. Stopa posiada także możliwość regulacji wysokości zagłębiania się tarczy tnącej oraz kąta, pod jakim będzie ona wgryzać się w materiał. Konstrukcja przecinarki Rubi TC-125 pozwala również na podłączenie przewodu z wodą, tym samym niemal całkowicie ograniczając problem wzbijania się szkodliwego pyłu ceramicznego w powietrze. Dotrysk cieczy schładza również samą tarczę tnącą, co pomaga wydłużyć czas jej eksploatacji.

Siodełko ergonomiczne Rubi SR-1 81999

Rubi SR-1 81999 to siodełko opracowane z myślą o profesjonalnych glazurnikach, którzy większość swojego czasu spędzają w pochylonej pozycji na kolanach. Jest to specjalna konstrukcja wyposażona w regulowane ergonomiczne siedzisko oraz dwa zintegrowane nakolanniki. Całość została przymocowana do aluminiowego korpusu posiadającego 7 w pełni obrotowych podgumowanych kółek. Taka konstrukcja siodełka ergonomicznego Rubi SR-1 81999 zauważalnie odciąża kręgosłup oraz kolana glazurnika, jednocześnie zapewniając mu odpowiednie wsparcie. Pozwala to zmniejszyć zmęczenie, a także pomóc w aktywnym ograniczaniu ryzyka wystąpienia chorób zawodowych. Kładąc płytki powinno się zapobiegać wolnej przestrzeni pomiędzy warstwą kleju, a podłożem roboczym – szczególnie w przypadku płyt wielkoformatowych. Pomoże w tym wibrator do płytek Rubi TRILLER 18948, czyli kompaktowych rozmiarów narzędzie, które wprawia kafelki w drobne wibracje. W efekcie bąbelki powietrza zaczynają uciekać na zewnątrz płytki, tym samym zwiększając adhezję zaprawy klejącej.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.