Wiadomości z Piekar Śląskich

Najlepsze magazyny Self Storage Katowice

  • Dodano: 2021-11-29 10:15

Idea self storage jest coraz bardziej popularna w Polsce. W dużym skrócie to  boksy magazynowe na wynajem. Co istotne, korzysta się z nich w sposób bezobsługowy i właśnie dlatego to wygodne, tanie oraz elastyczne rozwiązanie. Same magazyny self storage swoje korzenie mają w Stanach Zjednoczonych, a początki sięgają lat 60. ubiegłego stulecia, choć dynamiczny rozwój widać dopiero pod koniec wieku. Obecnie na terenie Stanów działa około pięćdziesiąt tysięcy boksów magazynowych, a trend rozwija się bardzo dynamicznie na terenie Europy i oczywiście Polski. Komórki self storage są wynajmowane przez klientów prywatnych oraz firmy z różnych sektorów. Bez problemu można znaleźć pomieszczenia magazynowe o gabarytach optymalnych do ilości i wielkości przechowywanych rzeczy.

Na czym polega self storage?

Magazyny typu self storage w rozarent.pl są bardzo zróżnicowane, więc bez problemu można dobrać taką powierzchnię magazynową, jaka nam jest faktycznie potrzebna. Klienci muszą pamiętać, że w boksach nie wolno przechowywać roślin, zwierząt czy substancji toksycznych, a poza tym nie ma żadnych ograniczeń. Magazyn samoobsługowy to świetny pomysł, żeby schować rower czy sprzęt sportowy poza sezonem. Poza tym z tego typu udogodnienia korzystają przedsiębiorcy, którzy szukają miejsca operowanego na archiwum dokumentów lub też inne rzeczy, których nie trzeba mieć stale pod ręką w biurze. Magazyny samoobsługowe są dostępne w każdym momencie, więc klienci mają zapewniony pełen dostęp do swoich komórek i kontenerów. Tego typu boksy można wynająć na dowolny czas. Dzięki temu osoby, które potrzebują dodatkowej przestrzeni na przykład na czas remontu czy przeprowadzki, również będą mogły zostawić rzeczy w bezpiecznym miejscu na przykład w centrum Katowic. Firmy częściej wykorzystują magazyny zbiorcze, a ich różnorodne parametry pozwalają dopasować opcje idealne dla siebie. Poszczególne boksy są dostępne przez 24 godziny na dobę, a nowoczesny system elektroniczny zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale również bezproblemową obsługę. Z zasady więc komórki magazynowe pełnią rolę podobną do piwnic, strychów, garaży czy komórek lokatorskich. Przechowywane mienie jest jednak lepiej chronione. Warto również pamiętać, że dostęp do schowków mają jedynie ich użytkownicy. Najczęściej kod dostępu otwiera wejście do monitorowanej hali. W wielu przypadkach przestrzeń jest chroniona również przez specjalistyczne firmy. Dlatego do komórek magazynowych dostęp mają tylko osoby upoważnione – klienci indywidualni lub też przedstawiciele firm.

Boksy magazynowe do wynajęcia

Wynajem boksów magazynowych to bardzo elastyczna oferta. Bez problemu można dopasować gabaryty do indywidualnych potrzeb wynajmującego i choć sam rynek self storage dopiero się w Polsce kształtuje, to widać, że klienci przekonują się do tej formy, a na mapie kraju z roku na rok przybywa samoobsługowych magazynów. Z pewnością na ten trend wpływ mają zmiany społeczne oraz rozwiązania, które są obecnie stosowane przez deweloperów. Nowoczesne magazyny znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach. Dzięki temu dla różnorodnych klientów są wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Szacuje się również, że ta  forma przechowywania prywatnego i firmowego dobytku będzie zyskiwać na popularności. Jeśli chcesz sprawdzić, jak to działa, zapoznaj się z cennikiem magazynów Self Storage na terenie Katowic. W dalszym ciągu bowiem stawki oferowane przez polskie firmy są jednymi z najniższych wśród krajów europejskich. Poza tym wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego typu możliwości, więc rynek w dalszym ciągu jest bardzo otwarty na potencjalnych klientów zarówno prywatnych, jak i biznesowych.

Kiedy mogą się przydać pomieszczenia magazynowe? 

Pomieszczenie magazynowe sprawdza się w wielu różnych sytuacjach. Także dynamiczny rozwój mieszkalnictwa oraz trendy, by oszczędzać miejsce, sprawiają, że zaczyna brakować przestrzeni do przechowywania. Warto zwrócić uwagę, że coraz częściej w ofercie deweloperów pojawiają się lokale bez komórek i piwnic, co sprawia, że ceny są niższe, ale pozbawia klientów miejsca do przechowywania. Doskonałą alternatywą staje się więc wynajem magazynu w dogodnej lokalizacji. Tego typu rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo. Co istotne, specjalne hale są wyposażone w kamery monitoringowe oraz nowoczesny system przeciwpożarowy, a całodobowa ochrona czuwa nad pozostawionym mieniem. Regularna dezynfekcja zapobiega pojawieniu się insektów, co sprawia, że nowoczesne boksy magazynowe są bezpieczne pod każdym względem. To świetna opcja, gdy brakuje miejsca w domu lub w biurze. Self storage rewelacyjnie sprawdza się także na czas remontu lub przeprowadzki oraz zawsze wtedy, gdy potrzebujesz więcej przestrzeni na rzeczy, dokumenty, sprzęt. Ta oferta trafia więc do szerokiego grona klientów, a zapotrzebowanie na tego typu usługi z roku na rok jest coraz większe. Może to też wynikać z faktu, że więcej gromadzimy dóbr, z którymi tak naprawdę nie wiemy, co zrobić. W pomieszczeniach magazynowych można przechowywać rzeczy przez cały rok, a można je wynająć tylko na jakiś czas – gdy potrzebna jest dodatkowa przestrzeń.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.