Wiadomości z Piekar Śląskich

Nowa łacina – czyli jakich języków warto uczyć się obecnie?

  • Dodano: 2022-07-22 11:15

Dawno temu, kilka stuleci wcześniej, to łacina była językiem, którym mówiła cała wykształcona Europa. Dziś takim językiem jest język angielski, ale też inne języki europejskie, np. język niemiecki. Z czego wynika moda na posługiwanie się konkretnymi językami i gdzie można zdobyć odpowiednie kompetencje językowe? Wyjaśniamy.

Biznes decyduje

Zacznijmy od tego, że z reguły to ten język zdobywa popularność, w którym można robić interesy. Dlatego, gdy hegemonem na rynku stały się kraje anglojęzyczne, nastąpił zwrot w stronę nauki właśnie tego języka.

Dziś język angielski jest nie tylko językiem urzędowym w wielu krajach, ale też językiem, w którym prowadzi się interesy, rozmawia na lotniskach czy w popularnych kurortach. Pytanie: „Do you speak English?” staje się coraz częściej wypowiadane również przez osoby, które rodzimie nie posługują się angielskim.

Dzięki wpływom biznesu i współpracy gospodarczej, polegającej na pozyskiwaniu np. pracowników polskich do pracy w Niemczech, popularny stał się język niemiecki. Co więcej, wiele niemieckich firm prowadzi również swoje interesy na terenie Polski. Stąd też rosnąca popularność języka niemieckiego. W województwach przy zachodniej granicy naszego państwa bardzo często poszukuje się pracowników właśnie z dobrą znajomością języka niemieckiego, z uwagi na fakt, że często ten region współpracuje z Niemcami.

Dodatkowo wiele osób znajduje pracę jako rekruterzy do pracy w Niemczech. Chcąc sprawdzić znajomość tego języka u pracowników, muszą oni sami na odpowiednim poziomie posługiwać się niemieckim. Gdzie mogą oni zdobyć odpowiednie kompetencje w tej dziedzinie? Mamy na to sposób!

Studiuj języki obce bez wychodzenia z domu

Jeżeli marzysz o świetnie płatnej pracy, warto inwestować w naukę języków obcych. Możesz uczyć się, nie wychodząc z domu. W ten sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze na dojazdy czy mieszkanie w mieście akademickim, a jednocześnie porządnie nauczysz się wybranego języka obcego.

Na ULT prowadzone są studia na takich kierunkach jak: anglistyka online oraz filologia niemiecka online. Zajęcia prowadzą praktycy, dlatego masz pewność, że nauczysz się o języku, który jest na co dzień używany w Wielkiej Brytanii czy w Niemczech.

Co więcej, ULT to uczelnia, która daje możliwość wyjazdu na praktyki zagraniczne. Dzięki temu możesz uczyć się języka obcego na własnych warunkach, a dodatkowo ćwiczyć go w praktyce.

Nauka na ULT odbywa się poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii, dlatego jest bardzo intuicyjna i wygodna.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.