Wiadomości z Piekar Śląskich

Sala bankietowa - najważniejsze informacje o wynajmie

  • Dodano: 2018-06-12 10:30

Jeśli planujemy zorganizować wesele, czy inne ważne przyjęcie, istotny jest odpowiedni wybór sali bankietowej na dany wieczór. Trzeba również dowiedzieć się, czym kierować się przy wyborze, ponieważ ważny wieczór powinien być dokładnie zorganizowany.

Pierwszy krok – zbiór podstawowych informacji
Przed wyborem odpowiedniej sali bankietowej powinniśmy dowiedzieć się ile dokładnie będzie osób. Jest to najważniejsza informacja, od której powinniśmy zacząć. Oprócz tego, że wybralibyśmy salę, która miałaby dokładnie tyle miejsc ile będzie osób, ważna jest również dodatkowa przestrzeń. Jak wiadomo, wieczorne okazje wiążą się nie tylko z siedzeniem w miejscu przez kilka godzin, ale z przechadzaniem się do znajomych przy innym stoliku, tańczenia, czy wychodzenia się przewietrzyć. Trzeba się z tym liczyć, ponieważ większa ilość gości wymaga większej sali bankietowej. Nasi goście muszą przede wszystkim czuć się swobodnie, a więc za mała sala byłaby ogromną wpadką. Kolejnym aspektem jest ustawienie stolików i krzeseł.
 

Stoły, krzesła i światło
Wiele sal bankietowych posiada określone rozstawienie stołów i nie pozwalają ich przestawiać, a zatem należy ustalić, w jakim układzie chcemy aby stały stoły. Jeśli wybrana sala bankietowa Częstochowa posiada inne ustawienie, niż tego byśmy chcieli wystarczy zadzwonić i się zapytać, czy można to zmienić. Coraz częściej wiele osób jest bardziej skłonnych do takiego przestawienia. Następną ważną informacją, oczywiście w zależności od okoliczności, jest oświetlenie. W przypadku wesela powinno to być nastrojowe oświetlenie, które wpasują się idealnie w romantyczny i weselny klimat, a w przypadku urodzin, czy innych zabaw dobrze by było jakby znalazły się na sali ciekawe, wyraźne światła, które ubarwią okoliczność.

Sala bankietowa – koszt wynajęcia i usług dodatkowych
Niemalże najważniejsze są koszty. Trzeba w spokoju przeliczyć ile nas wyniesie zorganizowanie określonego przyjęcia i czy możemy sobie na to pozwolić. Można to obliczyć na podstawie zebranych informacji o koszcie wynajęcia sali, usług dodatkowych, jak jedzenie, napoje, obsługa, czy dekoracje. Organizowanie wszelkich przyjęć powinno wiązać się nie tylko z zadowoleniem gości, ale również powinniśmy pamiętać o samych sobie. Jeśli wydamy za dużo pieniędzy, nas samych będzie gryzło sumienie i możemy niezbyt dobrze się bawić. Koszty powinny być adekwatne do naszych możliwości finansowych. Wiadomo, że ważne okazje chcielibyśmy zorganizować jak najlepiej, aby zrobić wrażenie na gościach i aby każdy bawił się jak najlepiej, jednakże rozwaga jest bardzo ważna w przypadku takich okoliczności, a niektórym często jej brakuje. Takie miejsce jak sala bankietowa, powinno cechować się przede wszystkim kosztem odpowiednim do jej standardu.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.