Wiadomości z Piekar Śląskich

Bezpieczeństwo nad wodą w MOSiR

  • Dodano: 2023-08-22 09:45

W słoneczne i upalne dni każdy szuka miejsca, gdzie może się schłodzić i odpocząć. Piekarscy mundurowi znają jedno z takich miejsc i postanowili je odwiedzić. Na basenie mieszczącym się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Promocja bezpieczeństwa nad wodą 

Na basenie mieszczącym się na terenie MOSIR-u w Piekarach Śląskich policjanci odwiedzili dzieci wypoczywające nad wodą. W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi przypomnieli o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad akwenami. Przypomniano także o konieczności powiadamiania odpowiednich służb w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Głównym celem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest promowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.


Źródło: Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również