Wiadomości z Piekar Śląskich

Eco Value wspiera ekologię

  • Dodano: 2021-11-03 07:00, aktualizacja: 2021-11-03 07:16

Piekary Śląskie to miasto, które stara się wspierać ekologię i postawę zero waste.

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie spotkała się z Katarzyną Dyktyńską-Bańką – prezesem Zarządu Eco Value sp. z o.o, która produkuje Biosłomki. Jednocześnie firma wspiera zatrudnianie osób niepełnosprawnych oraz angażuje się w liczne działania społeczne. 

Pochodząca z Piekar Śląskich Katarzyna Dyktyńska-Bańka przybliżyła temat biosłomki – ekologicznego produktu wytwarzanego przez osoby niepełnosprawne, który stał się odpowiedzią na potrzeby ochrony środowiska naturalnego i stanowi przykład odpowiedzialności społecznej wśród przedsiębiorców – podczas spotkania zorganizowanego w sierpniu w Urzędzie Miasta.

Biosłomki

Biosłomka, w produkcję której zaangażowani są pracownicy niepełnosprawni, powstaje z polskiego żyta, które poddawane jest obróbce, a pracujący przy tym procesie wykonują część zadań, dzięki czemu wzmacniają, poprzez aktywność zawodową, poczucie własnej wartości i wykorzystują swój naturalny potencjał. Uzyskiwany w ten sposób produkt jest w pełni ekologiczny, biodegradowalny i całkowicie bezpieczny dla użytkownika.

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie  wyraziła wielkie uznanie dla działalności wykonywanej z troską zarówno o otaczający nas świat, jak i o osoby wymagające codziennego wsparcia z uwagi na ich specjalne potrzeby. Otrzymała także wyjątkowy upominek – próbkę ekologicznych produktów stanowiących znakomitą alternatywę dla przedmiotów wytwarzanych z plastiku.

Kupując biosłomki, można wesprzeć osoby z niepełnosprawnością. Eco Value daje zatrudnienie osobom dotychczasowo marginalizowanym społecznie i pozbawionym możliwości prowadzenia normalnego życia. Pierwszy raz od wielu lat mogą wykonywać pracę na miarę swoich możliwości i otrzymywania za nią godnego wynagrodzenia. Dla wielu z nich oznacza to absolutną zmianę w ich sposobie życia i funkcjonowania.

Eco Value wspiera ekologię / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również