Wiadomości z Piekar Śląskich

Fundacja GROT rozpocznie współpracę z miastem

  • Dodano: 2020-07-31 10:00

Na zaproszenie Prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj, miasto odwiedził prezes Fundacji Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT – Andrzej Ostrowski. Tematem rozmów była współpraca pomiędzy Urzędem Miasta, a Fundacją.

Przedstawiciele Fundacji GROT oglądali tereny w Piekarach Śląskich, które interesowałyby ich ze względu na prowadzoną działalność. Szczególne zaciekawienie wzbudził obszar zrewitalizowanej hałdy w rejonie ul. Szmaragdowej, który w przeszłości był wykorzystywany przez żołnierzy 34 Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu oraz 13 Śląską Brygadę Obrony Terytorialnej. W towarzystwie Prezydent miasta oglądali także obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym basen oraz tor paintballowy.

Tematem rozmów była także możliwość udzielenia przez Fundację GROT wsparcia dla piekarskich klas mundurowych.

Kto należy do fundacji?

Fundacja GROT to organizacja proobronna zrzeszająca pasjonatów militariów, osoby zainteresowane współpracą z wojskiem. Szereg działań realizuje we współpracy i na rzecz społeczności lokalnej, głównie Siemianowic Śląskich i okolic. Siłę Fundacji stanowią instruktorzy oraz kadra- ambitna, ale twardo stąpająca po ziemi i realizująca swoje cele.

Pierwsze efekty współpracy między Piekarami Śląskimi, a Fundacją GROT powinny być widoczne już niebawem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również