Wiadomości z Piekar Śląskich

II etap przebudowy ul. Powstańców Warszawskich

  • Dodano: 2021-11-17 06:30, aktualizacja: 2021-11-16 21:51

Rozpoczęto drugi etap przebudowy ul. Powstańców Warszawskich, która połączy ul. Bytomską i Wyszyńskiego.

Dzięki temu w przyszłym roku centrum miasta otrzyma dodatkowy “bypass” ułatwiający komunikację. Wykonanie drogi otworzy też nowe tereny inwestycyjne oraz będzie dojazdem do projektowanego basenu.

W pierwszym etapie zrealizowanym przez MPWiK sp. z o.o., na ulicy Powstańców Warszawskich (oraz łączniku z ul. Bytomska) powstała sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna. Wykonawcą była firma Habas z Katowic. Inwestycja prowadzona była do września 2021 r.

Plan budowy

Budowa drugiego etapu połączenia drogowego, która właśnie się rozpoczęła, pozwoli na skomunikowanie terenów gminnych, przeznaczonych pod inwestycje. Ponadto droga posłuży jako “by pass” do włączenia się w ul. Wyszyńskiego, skomunikowanie z ulicą Traugutta i Mickiewicza oraz terenami Szpitala Chirurgii Urazowej. Pozwoli też w przyszłości na połączenie z planowanym do budowy krytym basenem.

Zadanie pn. „Budowa drogi połączenia ulicy Powstańców Warszawskich z ulicą Bytomską – etap II wraz z przebudową ulicy Powstańców Warszawskich w Piekarach Śląskichopiewa na kwotę 1.835.515,82 zł, a jego termin realizacji to maj 2022 r.

W ramach tej inwestycji powstanie: połączenie drogowe ulicy Powstańców Warszawskich z ulicą Bytomską – budowa nowego odcinka drogi o długości około 160 mb – szerokość jezdni 7 m, chodnika 2 m, przebudowy ulicy Powstańców Warszawskich o długości około 170 mb – szerokości jezdni 5 m, chodnika 1,5 m. Ponadto wykonana zostanie kanalizacja deszczowa – około 400 m. Powstanie też sieć oświetlenia ulicznego, w tym montaż 16 szt. punktów świetlnych typu LED.

Dzięki przeprowadzonym robotom możliwe będzie pozyskanie nabywców dla terenów inwestycyjnych, skomunikowanie ich oraz polepszenie układu komunikacyjnego w zatłoczonej części miasta. Możliwe też stanie się dalsze otwarcie terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na północ od ul. Solidarności. Realizacja II etapu jest kontynuacją robót wykonanych w etapie I, co pozwoli na stworzenie kompleksowego połączenia drogowego. Droga zostanie wykonana od podstaw na nieużytkach przeznaczonych pod jej budowę.

II etap przebudowy ul. Powstańców Warszawskich / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również