Wiadomości z Piekar Śląskich

Koncert wielkopostny zespołu Piekarskie Klachule

  • Dodano: 2019-04-12 13:00

Miejski Dom Kultury serdecznie zaprasza na bezpłatny koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu Piekarskie Klachule, który odbędzie się w najbliższy wtorek - 16 kwietnia. 

Piekarskie Klachule to zespół powstały w 1982 roku z inicjatywy Marii Kopeć i członków Klubu Seniora Związku Emerytów i Rencistów z siedzibą w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich. Pierwszy raz wystąpił przed publicznością w 1983 roku z widowiskiem “Sobótka”, a obecnie ma w repertuarze ponad 350 pieśni ludowych, zawodowych i religijnych. Swój dorobek zespół prezentował na antenie ogólnopolskiej telewizji i Polskiego Radia oraz Radia Piekary. Występował w wielu filmach, m.in.: “Paciorki jednego różańca”, “Piekarska Pani” i “Śladami Kolberga - Czarny Śląsk”. Polskie Radio, w cyklu “Kolekcja muzyki ludowej”, wydało płytę “Śląsk – muzyka źródeł”, na której wśród 35 utworów zamieszczono 12 pieśni Piekarskich Klachul.

Już w najbliższy wtorek, 16 kwietnia o godzinie 17.30 w Filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze (ul. Tarnogórska 49) odbędzie się przedświąteczny koncert zespołu Piekarskie Klachule. Artystki zaprezentują oryginalne wersje znanych pieśni pasyjnych, gwarantując niezwykłą muzyczną i duchową ucztę dla wielbicieli pięknych dźwięków oraz dla wszystkich tych, którzy cenią polską tradycję i zwyczaje związane z Wielkim Postem. Podczas wydarzenia wiersze własnego autorstwa recytować będzie Irena Chrostek.

Wstęp wolny!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.