Wiadomości z Piekar Śląskich

Koncert wielkopostny zespołu Piekarskie Klachule

  • Dodano: 2019-04-12 13:00

Miejski Dom Kultury serdecznie zaprasza na bezpłatny koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu Piekarskie Klachule, który odbędzie się w najbliższy wtorek - 16 kwietnia. 

Piekarskie Klachule to zespół powstały w 1982 roku z inicjatywy Marii Kopeć i członków Klubu Seniora Związku Emerytów i Rencistów z siedzibą w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich. Pierwszy raz wystąpił przed publicznością w 1983 roku z widowiskiem “Sobótka”, a obecnie ma w repertuarze ponad 350 pieśni ludowych, zawodowych i religijnych. Swój dorobek zespół prezentował na antenie ogólnopolskiej telewizji i Polskiego Radia oraz Radia Piekary. Występował w wielu filmach, m.in.: “Paciorki jednego różańca”, “Piekarska Pani” i “Śladami Kolberga - Czarny Śląsk”. Polskie Radio, w cyklu “Kolekcja muzyki ludowej”, wydało płytę “Śląsk – muzyka źródeł”, na której wśród 35 utworów zamieszczono 12 pieśni Piekarskich Klachul.

Już w najbliższy wtorek, 16 kwietnia o godzinie 17.30 w Filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze (ul. Tarnogórska 49) odbędzie się przedświąteczny koncert zespołu Piekarskie Klachule. Artystki zaprezentują oryginalne wersje znanych pieśni pasyjnych, gwarantując niezwykłą muzyczną i duchową ucztę dla wielbicieli pięknych dźwięków oraz dla wszystkich tych, którzy cenią polską tradycję i zwyczaje związane z Wielkim Postem. Podczas wydarzenia wiersze własnego autorstwa recytować będzie Irena Chrostek.

Wstęp wolny!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.