Wiadomości z Piekar Śląskich

Koncert z okazji 15-lecia WTZ

  • Dodano: 2021-10-13 07:00, aktualizacja: 2021-10-12 21:18

Koncert zorganizowany w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich stał się okazją do uczczenia 15-lecia PSONI Koło Piekary Śląskie i 15-lecia działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich.

Na widowni zasiadła Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Zorganizowane wczoraj wydarzenie stało się okazją do złożenia podziękowań za prowadzoną działalność i przekazania słów uznania dla wszystkich osób zaangażowanych w działania piekarskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – uczestników, rodziców, członków stowarzyszenia. Wyrazy uznania skierowała do zebranych Anna Bednarek – kierownik WTZ. Bukiet kwiatów, jako dowód wdzięczności za działania podejmowane na terenie miasta, złożono na ręce Adelajdy Nowak – przewodniczącej koła PSONI w Piekarach Śląskich, której podziękowała także Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie. W trakcie przedstawieniu muzycznego wybrzmiały takie hity  jak “Lata dwudzieste, lata trzydzieste” czy “Miłość ci wszystko wybaczy”. Oficjalne obchody rocznicowe zorganizowane zostaną na początku listopada 2021 roku.

Warto przypomnieć, że jeszcze dziś mogą zgłosić się osoby chętne do startu w V Charytatywnym Biegu Pomagamy Durś, z którego środki przeznaczone zostaną na rzecz WTZ. Można zapisać się za pośrednictwem serwisu elektronicznezapisy.pl, a ci, którzy nie zdążą tego zrobić, mają szansę nadrobić to w biurze zawodów w dniu 17 października.

Trasa

Trasa dla biegaczy i nordic walkerów będzie mieć postać pętli o długości 5 km i wieść przez Las Dioblina. Będzie ona oznaczona co 1 km, a w newralgicznych punktach rozstawieni będą wolontariusze wskazujący drogę. Podczas imprezy przewidywane są również biegi dla dzieci, które odbywać będą się na płycie boiska MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3.

Udział w wydarzeniu mogą wziąć udział także dzieci. Te z roczników 2016 i młodsze będą mieć do pokonania dystans 200 metrów, roczniki 2011-2015 – 400 metrów, a 2010 i starsze – 600 metrów. Chęć udziału można zgłosić za pomocą serwisu www.elektronicznezapisy.pl.

Szczegółu dotyczące V Charytatywnego Biegu Pomagamy Durś.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również