Wiadomości z Piekar Śląskich

Miasto Piekary Śląskie wspiera handlarzy kwiatów

  • Dodano: 2020-11-03 06:30, aktualizacja: 2020-11-02 16:17

Decyzją premiera rządu RP w dniach 31.10 – 2.11 zamknięte zostały wszystkie cmentarze w kraju. Postawiło to w bardzo trudnej sytuacji handlarzy kwiatami, którzy na te dni zaopatrzyli się w towar, a nie mogli go sprzedać z powodu późnego ogłoszenia decyzji.

Samorząd Piekar Śląskich włączył się do pomocy tej branży i w dniu dzisiejszym nabył ponad 200 sadzonek chryzantem od piekarskich kwiaciarni i handlarzy którzy wyrazili chęć sprzedaży.

  • 2 listopada ruszyła zapowiadana wcześniej przez Prezydent Piekar Śląskich Sławę Umińską-Duraj akcja wsparcia dla lokalnych sprzedawców kwiatów. Paweł Słota, II Zastępca Prezydenta, wraz z pracownikami Urzędu Miasta i MOSiR Piekary śląskie ustawiali zakupione wcześniej kwiaty pod piekarskimi pomnikami i miejscami pamięci. Łącznie rozprowadzono ponad 200 sztuk doniczek z chryzantemami.
  • 31 października Prezydent Sława Umińska-Duraj wraz z radnymi Obywatelskiego Klubu Radnych postanowili zachęcić mieszkańców do zakupu kwiatów i zaniesienia ich np. pod pomniki lub krzyże. Radni Natalia Ciupińska-Szoska, Łukasz Ściebiorowski, Daniel Pliszka odwiedzali piekarskie kwiaciarnie. Zachęcali także do udekorowania kwiatami swoich balkonów, ogrodów, tarasów czy okien.

Ponadto Miasto pomaga osobom, które wydzierżawiły działki celem obsługi dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych. Niestety w piątek 30 października zapadła decyzja rządu RP o zamknięciu cmentarzy w dniach od 31 października do 2 listopada br., co wywołało ogromne poruszenie wśród przedsiębiorców. Tak późno ogłoszona decyzja uniemożliwiła podjęcie jakichkolwiek działań tak ze strony Urzędu Miasta jaki i przedsiębiorców.

Dlatego też aby choć w części zrekompensować lokalnym przedsiębiorcom poniesione straty, władze miasta postanowiły o przedłużeniu handlu pod cmentarzami do dnia 8 listopada br. Decyzja ta dotyczy wyłącznie podmiotów, które w wyniku pozytywnie rozstrzygniętego przetargu zawarły umowy dzierżawy.  

Nadal prosi się mieszkańców naszego miasta o wsparcie osób handlujących, aby dokonując zakupu towaru przez nich nabytego, pomogli zminimalizować im poniesione straty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również