Wiadomości z Piekar Śląskich

Miasto Piekary Śląskie wspiera handlarzy kwiatów

  • Dodano: 2020-11-03 06:30, aktualizacja: 2020-11-02 16:17

Decyzją premiera rządu RP w dniach 31.10 – 2.11 zamknięte zostały wszystkie cmentarze w kraju. Postawiło to w bardzo trudnej sytuacji handlarzy kwiatami, którzy na te dni zaopatrzyli się w towar, a nie mogli go sprzedać z powodu późnego ogłoszenia decyzji.

Samorząd Piekar Śląskich włączył się do pomocy tej branży i w dniu dzisiejszym nabył ponad 200 sadzonek chryzantem od piekarskich kwiaciarni i handlarzy którzy wyrazili chęć sprzedaży.

  • 2 listopada ruszyła zapowiadana wcześniej przez Prezydent Piekar Śląskich Sławę Umińską-Duraj akcja wsparcia dla lokalnych sprzedawców kwiatów. Paweł Słota, II Zastępca Prezydenta, wraz z pracownikami Urzędu Miasta i MOSiR Piekary śląskie ustawiali zakupione wcześniej kwiaty pod piekarskimi pomnikami i miejscami pamięci. Łącznie rozprowadzono ponad 200 sztuk doniczek z chryzantemami.
  • 31 października Prezydent Sława Umińska-Duraj wraz z radnymi Obywatelskiego Klubu Radnych postanowili zachęcić mieszkańców do zakupu kwiatów i zaniesienia ich np. pod pomniki lub krzyże. Radni Natalia Ciupińska-Szoska, Łukasz Ściebiorowski, Daniel Pliszka odwiedzali piekarskie kwiaciarnie. Zachęcali także do udekorowania kwiatami swoich balkonów, ogrodów, tarasów czy okien.

Ponadto Miasto pomaga osobom, które wydzierżawiły działki celem obsługi dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych. Niestety w piątek 30 października zapadła decyzja rządu RP o zamknięciu cmentarzy w dniach od 31 października do 2 listopada br., co wywołało ogromne poruszenie wśród przedsiębiorców. Tak późno ogłoszona decyzja uniemożliwiła podjęcie jakichkolwiek działań tak ze strony Urzędu Miasta jaki i przedsiębiorców.

Dlatego też aby choć w części zrekompensować lokalnym przedsiębiorcom poniesione straty, władze miasta postanowiły o przedłużeniu handlu pod cmentarzami do dnia 8 listopada br. Decyzja ta dotyczy wyłącznie podmiotów, które w wyniku pozytywnie rozstrzygniętego przetargu zawarły umowy dzierżawy.  

Nadal prosi się mieszkańców naszego miasta o wsparcie osób handlujących, aby dokonując zakupu towaru przez nich nabytego, pomogli zminimalizować im poniesione straty.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.