Wiadomości z Piekar Śląskich

Nauczyciele z Piekar w Erasmusie. Międzynarodowe szkolenie w Gruzji

  • Dodano: 2022-11-02 07:00, aktualizacja: 2022-11-01 20:37

W dniach 20 do 29 października 4-osobowa reprezentacja nauczycielek z Piekar Śląskich wzięła udział w międzynarodowym szkoleniu "Rozwijanie kompetencji osób pracujących z młodzieżą poprzez uczenie się formalne i pozaformalne wspierające zaangażowanie młodzieży w życie obywatelskie" w ramach programu Erasmus+ w Gruzji, w Bakuriani.

Piekary Śląskie reprezentowały: Agata Czaplik i Paulina Schaefer z Zespołu Szkół nr 1, Magdalena Ślęzak z Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Dobrosława Egner z Młodzieżowego Domu Kultury.

Partnerami projektu były organizacje z: Estonii – MTÜ Suvemäe Kool, Gruzji – Academy for Peace and Development oraz Ukrainy – NGO Smart Start (ze względu na sytuację w Ukrainie, niestety nie byli obecni na szkoleniu).

Przebieg wyjazdu

W pierwszym dniu pobytu w Gruzji nasza reprezentacja spotkała się z przedstawicielką organizacji z naszego miasta partnerskiego Kobuleti – „Be Active, Be Healthy”, która zorganizowała dla nas w Tbilisi wycieczkę po stolicy Gruzji, pokazując nam miejsca o wartości historycznej, kulturalnej i edukacyjnej. Zaplanowano również możliwe do zrealizowania w przyszłości kolejne, wspólne projekty.

Następnie wraz z pozostałymi uczestnikami z Polski, Gruzji i Estonii udano się do Bakuriani, gdzie przez 7 dni odbywały się warsztaty dotyczące partycypacji młodzieży, aktywizujących metod w pracy oraz myślenia krytycznego i edukacji medialnej. Poza wymiarem edukacyjnym, dużą wartością była możliwość odwiedzenia ciekawych miejsc oraz poznania lokalnej kultury.

Wyjazd zaowocował nawiązaniem współpracy z organizacjami i szkołami z Estonii i Gruzji oraz planami na realizację wspólnych projektów. Wiedzą i praktyką zdobytą podczas udziału w projekcie podzielą się na warsztatach dla piekarskich nauczycieli zainteresowanych poszerzaniem swoich kompetencji.

Zaprasza się także osoby zainteresowane udziałem w międzynarodowych szkoleniach dla nauczycieli, pracowników młodzieżowych z organizacji pozarządowych i instytucji realizujących działania z młodzieżą oraz dla młodzieży, a także młodzież – wolontariuszy do kontaktu z punktem informacji europejskiej EURODESK PIEKARY ŚLĄSKIE w MDK 2 – email: piekaryslaskie@eurodesk.eu lub osobiście we wtorki w godzinach 15.00 – 20.00 oraz środy 15.00 do 19.00.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również