Wiadomości z Piekar Śląskich

Odbyła się XI edycja wigilii charytatywnej

  • Dodano: 2021-12-23 07:30, aktualizacja: 2021-12-23 07:37

Wigilia charytatywna dla samotnych i ubogich mieszkańców Brzezin Śląskich, którą zainicjował przed laty radny Tadeusz Wieczorek, i kontynuuje to dzieło od 2011 roku do dziś, odbyła się w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich.

Podarunki w postaci paczek żywnościowych wręczali zebranym Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie oraz Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie.

Zaproszenia na dzisiejsze spotkanie odebrało łącznie 95 osób, choć nie wszyscy mogli uczestniczyć w nim osobiście – tym paczki zostały przekazane. Nie zabrakło też świątecznych życzeń.

- Chcielibyśmy podzielić się z Wami dobrym słowem, radością i wręczanymi podarunkami, by ubogacić te święta. Życzę Wam radości, spokoju w sercu i by Nowy Rok obfitował w zdrowie i pomyślność – mówiła do zebranych Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

- Chcę w imieniu Rady Miasta złożyć życzenia spokojnych, zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia z dala od trosk, byście mogli skupić na tym, co najważniejsze. W Nowym Roku – dużo sił i energii do walki z codziennymi problemami – powiedział Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie. Do tych słów dołączyli się także radny Tadeusz Wieczorek oraz ks. Leon Kraiński – proboszcz parafii.

Zorganizowana wigilia jest kontynuacją dzieła zapoczątkowanego w 2011 roku z inicjatywy radnego Tadeusza Wieczorka. Od lat nie zmienia się to, że realizowane jest przy wsparciu ludzi dobrej woli. Warto przypomnieć, że w działania te zaangażował się na samym początku śp. ks. Henryk Foik – były proboszcz  parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich, a tradycję tę kontynuuje ks. Leon Kraiński – jej obecny proboszcz. Podczas uroczystości nie zabrakło też Alicji Meres – która jako przedsiębiorca – od samego początku angażuje się w wigilie charytatywne dla samotnych i ubogich mieszkańców dzielnicy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również