Wiadomości z Piekar Śląskich

Ostatnie pożegnanie śp. Gabrieli Kossakowskiej

  • Dodano: 2020-11-30 06:30, aktualizacja: 2020-11-29 19:14

27 listopada odbył się pogrzeb śp. Gabrieli Kossakowskiej – Honorowej Obywatelki Miasta Piekary Śląskie, wieloletniej radnej, a przede wszystkim wyjątkowej społeczniczki.

Msza żałobna odbyła się w kościele Trójcy Przenajświętszej w Szarleju. Zmarłą żegnała rodzina, przyjaciele, przedstawiciele samorządu, a także liczni mieszkańcy miasta.

– Droga Pani Gabrysiu, tak trudno mówić o Pani w czasie przeszłym. Tak trudno mówić cokolwiek bez Pani widoku, ciepłego uśmiechu, serdeczności. Nigdy nie myślała Pani o sobie, zawsze o innych. Wielokrotnie zastanawiałam się, skąd czerpie Pani moc, aby sprostać wszystkim wyzwaniom. Jest tylu potrzebujących, samotnych, głodnych, nieszczęśliwych, a Pani ma zawsze dla nich dobre słowo, pomoc materialną, ciepło i dobroć. Zostaniesz z nami na zawsze, bo zostają z nami wspomnienie i dzieła Twoich rąk – powiedziała Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

W czasie uroczystości żałobnych głos zabrał także Michał Wójcik, minister – członek Rady Ministrów, a prywatnie przyjaciel rodziny. Obecni byli również Beata Białowąs – członek zarządu województwa śląskiego oraz Dariusz Iskanin – radny Sejmiku Województwa Śląskiego wraz z małżonką. Nie mogło również zabraknąć piekarskich radnych z Przewodniczącym Tomaszem Wesołowskim na czele. Izbę Rzemieślniczą w Katowicach reprezentował dyrektor Grzegorz Miketa.

Mszę świętą pogrzebową celebrował ks. proboszcz Eugeniusz Witak

Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem w ceremonii uczestniczyć mogli tylko nieliczni chętni, dlatego parafia Trójcy Przenajświętszej zdecydowała się na transmisję w internecie.

Ostatnia droga śp. Gabrieli Kossakowskiej prowadziła na cmentarz parafialny Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja przy Wzgórzu Kalwaryjskim.

Pożegnaniu zmarłej zarówno w kościele, jak i na cmentarzu towarzyszyły poczty sztandarowe Miasta Piekary Śląskie, a także Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości.

Gabriela Kossakowska była wieloletnią radną Rady Miasta Piekary Śląskie. W kadencji 2014-2018 pełniła również funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Miasta. Zwieńczeniem jej długoletniej pracy dydaktycznej, wybitnych osiągnięć na polu oświaty i działalności społecznej, a także ścisłej współpracy z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości, było przyznanie Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, który odebrany został z rąk Prezydenta RP w dniu 9 lutego 2018 roku.

W 2019 r. otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piekary Śląskie. Znana była ze swego wielkiego serca dla najmłodszych. Od 1994 r. do 2019 r. organizowała piekarskie bale charytatywne, z których dochód przeznaczony był na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla wielu potrzebujących dzieci. Dzięki jej balom charytatywnym na kolonie wyjechało 765 najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również