Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarscy uczniowie ze stypendiami MEN i Prezesa Rady Ministrów

  • Dodano: 2020-12-15 06:30, aktualizacja: 2020-12-14 17:38

Uczniowie piekarskich szkół średnich mogą pochwalić się ponadprzeciętnymi wynikami w nauce i aktywnością w ramach olimpiad przedmiotowych oraz innych, pozaszkolnych aktywnościach.

Otrzymali Stypendia Prezesa Rady Ministra i Ministra Edukacji Narodowej

Wyrazy uznania, w postaci listów gratulacyjnych, przekazała Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

W Zespole Szkół Nr 1 Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali dwaj uczniowie Technikum Nr 1 im. Jacka Karpińskiego w Piekarach Śląskich: Karol Zwierzchowski i Paweł Waloszczyk oraz wychowankowie II Liceum Ogólnokształcącego w Piekarach Śląskich: Adrian Bula i Oliwia Sycha. Zdolnymi uczniami, którzy zapracowali na stypendium, może pochwalić się także dyrekcja Akademickiego Zespołu Szkół. W szkole tej wyróżnieni zostali Julia Szołtysik i Wiktoria Koman.
 
Stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne otrzymał z kolei Kacper Pawłowski  – uczeń Technikum Nr 1 im. Jacka Karpińskiego w Piekarach Śląskich w Zespole Szkół nr 1.

Doceniając trud uczniów piekarskich szkół w zdobywaniu wiedzy, podziękowania, w postaci pism gratulacyjnych, wręczyła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, która od zawsze podkreśla, że piekarscy stypendyści najlepiej promują Miasto Piekary Śląskie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.