Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarscy uczniowie ze stypendiami MEN i Prezesa Rady Ministrów

  • Dodano: 2020-12-15 06:30, aktualizacja: 2020-12-14 17:38

Uczniowie piekarskich szkół średnich mogą pochwalić się ponadprzeciętnymi wynikami w nauce i aktywnością w ramach olimpiad przedmiotowych oraz innych, pozaszkolnych aktywnościach.

Otrzymali Stypendia Prezesa Rady Ministra i Ministra Edukacji Narodowej

Wyrazy uznania, w postaci listów gratulacyjnych, przekazała Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

W Zespole Szkół Nr 1 Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali dwaj uczniowie Technikum Nr 1 im. Jacka Karpińskiego w Piekarach Śląskich: Karol Zwierzchowski i Paweł Waloszczyk oraz wychowankowie II Liceum Ogólnokształcącego w Piekarach Śląskich: Adrian Bula i Oliwia Sycha. Zdolnymi uczniami, którzy zapracowali na stypendium, może pochwalić się także dyrekcja Akademickiego Zespołu Szkół. W szkole tej wyróżnieni zostali Julia Szołtysik i Wiktoria Koman.
 
Stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne otrzymał z kolei Kacper Pawłowski  – uczeń Technikum Nr 1 im. Jacka Karpińskiego w Piekarach Śląskich w Zespole Szkół nr 1.

Doceniając trud uczniów piekarskich szkół w zdobywaniu wiedzy, podziękowania, w postaci pism gratulacyjnych, wręczyła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, która od zawsze podkreśla, że piekarscy stypendyści najlepiej promują Miasto Piekary Śląskie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również