Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Śląskie: Biegowe Grand Prix po raz pierwszy w Kozłowej Górze. Kiedy następne?

  • Dodano: 2023-05-22 07:00, aktualizacja: 2023-05-22 07:10

Wczoraj na Stadionie MOSiR Czarni Kozłowa Góra odbyła się III edycja Biegowego Grand Prix. Był to debiut tej trasy i obiektu w sportowej rywalizacji.

Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na dystansie 200 metrów, główny bieg przebiegał na trasie prawie 3 km. Na starcie zawodów stanęło 185 zawodniczek i zawodników, którzy zostali podzieleni na 22 kategorie wiekowe. Oprócz zawodów biegowych odbył się również marsz Nordic Walking. Na starcie biegu nie mogło zabraknąć Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich, która jednocześnie zajęła w swojej kategorii drugie miejsce.

Na starcie biegu pojawił się też Paweł Słota – II Zastępca Prezydenta Piekar Śląskich. Nagrody dla zawodników wręczała Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich oraz radni Łukasz Ściebiorowski, Bartosz Szołtysik i Andrzej Wymysło.

W rywalizacji szkół najlepsza okazała się ekipa z Zespołu Szkół Specjalnych. Już teraz MOSiR zaprasza na kolejną edycję, która odbędzie się 18 czerwca w Park Brzozowice – Kamień. Będzie to ostatnia edycja przed wakacjami.

Organizatorem Biegowego GP MOSiR 2023 jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Ślaskich, Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś.

Kolejne zmagania w ramach Biegowego Grand Prix odbędą się:

  • 18.06.2023 r. (niedziela) godz. 10.00 – Park Brzozowice – Kamień,
  • 17.09.2023 r. (niedziela) godz. 10.00 – Kopiec Wyzwolenia,
  • 8.10.2023 r. (niedziela) godz. 10.00 – Stadion MOSiR ul. Olimpijska 3 – finał.

Do klasyfikacji końcowej zaliczana będzie suma punktów uzyskanych we wszystkich sześciu edycjach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również