Wiadomości z Piekar Śląskich

Podsumowano kampanię "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

  • Dodano: 2021-11-23 07:00, aktualizacja: 2021-11-22 20:46

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie spotkała się dzisiaj w Centrum Usług Społecznych z uczniami Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 i Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15, którzy uczestniczyli w konkursie organizowanym w ramach kampanii “Zachowaj trzeźwy umysł”.

Wręczyła nagrody książkowe ufundowane przez Organizatora, dyplomy oraz okolicznościowe upominki.

Uczniowie wzięli udział w konkursie literacko-plastycznym pod nazwą “Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie”. Wśród wyróżnionych znalazło się siedmiu młodych mieszkańców naszego miasta, którzy w nagrodę otrzymali książki:

  • Fabian Grzesik – Miejska Szkoła Podstawowa nr 15,
  • Bartosz Bywalec – Miejska Szkoła Podstawowa nr 15,
  • Igor Dzionsko – Miejska Szkoła Podstawowa nr 15,
  • Weronika Jergla – Miejska Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Weronika Szkalska – Miejska Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Marcin Ludyga – Miejska Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Wanessa Szkalska – Miejska Szkoła Podstawowa nr 1.

– Jestem dumna, że osiągnęliście taki sukces. Tematyka nie jest łatwa, więc cieszę się podwójnie – przede wszystkim dlatego, że zrozumieliście ideę konkursu i potrafiliście wykonać piękne prace. Wierzę, że zarówno Wasi nauczyciele, jak i rodzice są z Was bardzo dumni, a Wasze prace przyczyniają się do tego, że możemy propagować życie wolne od uzależnień – mówiła podczas spotkania Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Miasto Piekary Śląskie od lat angażuje się w kampanię, za co otrzymało Złoty Certyfikat. Kampania profilaktyczna “Zachowaj Trzeźwy Umysł” pozwala uczniom zdobywać niezbędną wiedzę dotyczącą tego, jak ustrzec się przed różnorodnymi niebezpieczeństwami. W jej ramach uczestnicy otrzymują materiały dydaktyczne i biorą udział w konkursach. Jedno ze spotkań z laureatką konkursu odbyło się w lutym:

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również