Wiadomości z Piekar Śląskich

Przedstawiciele mediów Górnika Zabrze z wizytą w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2023-02-20 07:30, aktualizacja: 2023-02-19 09:47

Rzecznik prasowy Klubu Górnika Zabrze, Konrad Kołakowski i Bartłomiej Perek z Biura Prasowego przyjechali w piątek z wizytą do Piekar Śląskich.

Okazją do spotkania była wizytacja nowego obiektu – boiska i budynku Klubu DKS Czarni Kozłowa Góra oraz przeprowadzenie wywiadu ze Sławą Umińską-Duraj – Prezydentem miasta Piekary Śląskie. Rozmowa dotyczyła wzajemnej współpracy Piekar Śląskich i Klubu z Zabrza a także prezentacji nowego obiektu sportowego w Kozłowej Górze oraz innych inwestycji rozwijających sport w mieście. W spotkaniu wzięli również udział: Krzysztof Zając – Prezes Klubu DKS Czarni Kozłowa Góra a także Eugeniusz Piowczyk – Honorowy Prezes DKS Czarni KG. 

Historia współpracy

W 2018 roku Miasto Piekary Śląskie podpisało List Intencyjny Programu Śląskich Miast o współpracy z Klubem Górnika Zabrze, stając się Miastem Partnerskim. Klub i miasto zobowiązały się do współpracy ze sobą poprzez integrację mieszkańców śląskich miast wokół wydarzeń związanych z piłką nożną. Jednym z elementów tej współpracy jest udział przedstawicieli miasta oraz jego mieszkańców w wybranym meczu Klubu w ramach rozgrywek Ekstraklasy.

Miasto Piekary Śląskie wraz z Ornontowicami będzie Partnerem Społecznym meczu, który odbędzie się 22 kwietnia 2023 r., gdzie zagrają Górnik Zabrze ze Śląskiem Wrocław. Zapraszamy mieszkańców do udziału w wydarzeniu. 

Sława Umińska-Duraj udzieliła krótkiego wywiadu, w którym opowiedziała o rewitalizacji boiska i całej bazy DKS Czarni Kozłowa Góra: 

– Inwestycja długo oczekiwana, etap inwestycji był obarczony wieloma przeszkodami i problemami, ale oto w końcu jest marzenie nie tylko DKS Czarni i wszystkich sympatyków, działaczy, ale chyba wszystkich mieszkańców dzielnicy i wszystkich mieszkańców lubiących sport, w tym piłkę nożną. Kosztem ponad 6 mln złotych powstało nowe boisko, z małą trybuną, z pięknym obiektem, gdzie jest zaplecze szatniowe, sanitarne, sala konferencyjna; mogę powiedzieć, że bez wstydu możemy zapraszać gości i rozrywać fajne spotkania, i promować jedną z najpiękniejszych dyscyplin, jaką jest piłka nożna. 

Sława Umińska-Duraj otrzymała od przedstawicieli Klubu album upamiętniający 70-lecie istnienia Górnika Zabrze. Goście odwiedzający obiekt sportowy przy ul. Pokoju życzyli, aby z piekarskich boisk wyszły talenty piłkarskie na miarę Lukasa Podolskiego i obiecali, że już niedługo pojawią się ponownie w naszym mieście. 

Całość wywiadu będzie do zobaczenia na stronie Klubu Górnika Zabrze oraz w mediach społecznościowych. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również