Wiadomości z Piekar Śląskich

Puchar Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w Nordic Walking 2022

  • Dodano: 2022-05-09 06:30, aktualizacja: 2022-05-09 07:55

Dla prawdziwych miłośników sportu ograniczenia nie istnieją. Potwierdziły to ostatnie zawody "Pucharu Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w Nordic Walking", które odbyły się w Parku w Świerklańcu.

Puchary i nagrody w poszczególnych kategoriach wręczyli Sława Umińska – Duraj – Prezydent Piekar Śląskich, która objęła również honorowym patronatem to wydarzenie oraz Marek Cyl – Wójt Gminy Świerklaniec.

Ogólnopolskie zawody odbyły się w Parku w Świerklańcu, a głównymi organizatorami byli Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących CROSS z Warszawy oraz piekarski Klub Sportowo-Turystyczny Niewidomych i Słabowidzących “KoMar”. Koordynatorem zawodów była pani Elżbieta Koryciorz – Prezes Klubu “KoMar”, a sędzią głównym Pucharu pani Katarzyna Malinowska.

Przebieg zawodów

Zawody przeprowadzone zostały na dystansie 5 km i wzięło w nich udział około 60 osób – 43 zawodników oraz osoby towarzyszące – przewodnicy osób niedowidzących i niewidomych. Zawodnicy przyjechali z różnych stron Polski, między innymi z: Olsztyna, Warszawy, Częstochowy, Włocławka, Bielska – Białej, Kłodzka, a nawet z Gdańska czy Słupska.

Celem zawodów jest krzewienie sportu i kultury fizycznej wśród osób z dysfunkcją wzroku, zachęcenie do ruchu i aktywności, popieranie sportowego współzawodnictwa oraz propagowanie dyscypliny nordic walking jako sportu dostępnego dla wszystkich, również niewidomych i słabowidzących.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również