Wiadomości z Piekar Śląskich

Ruszyła kwalifikacja wojskowa 2023 w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2023-04-20 07:15, aktualizacja: 2023-04-19 22:23

Urząd Miasta Piekary Śląskie informuje, że na podstawie ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny na terenie Miasta Piekary Śląskie w dniach od 18 kwietnia do 27 kwietnia  2023 roku, przeprowadzana jest kwalifikacja wojskowa mężczyzn rocznika 2004 i starszych, którzy dotąd nie stawili się do kwalifikacji wojskowej oraz kobiet podlegających kwalifikacji wojskowej ze względu na posiadane wykształcenie.

Szczegóły kwalifikacji

Osoby podlegające stawieniu się do kwalifikacji wojskowej, które nie dopełniły tego obowiązku są obowiązane to uczynić niezwłocznie po ustaniu przeszkody. Obowiązek ten trwa do końca roku kalendarzowego w którym osoba objęta tym obowiązkiem kończy dwudziesty czwarty rok życia.

Osoby podlegające stawieniu się do kwalifikacji wojskowej w roku 2023 zostaną wezwane do stawienia się przed Prezydentem Miasta, Powiatową Komisją Lekarską i Wojskowym Centrum Rekrutacji poprzez Obwieszczenie Wojewody Śląskiego oraz wezwanie imienne.

Siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej dla Miasta Piekary Śląskie jest Ośrodek Kultury Andaluzja przy ulicy Oświęcimskiej 45 w Piekarach Śląskich.

Informacje na temat kwalifikacji wojskowej, terminu jej przeprowadzenia oraz adresu siedziby Powiatowej Komisji Lekarskiej dla miasta Piekary Śląskie będą zamieszczone między innymi: na stronie internetowej Urzędu Miasta Piekary Śląskie, poprzez Radio Piekary, na słupach ogłoszeniowych oraz w szkołach ponadpodstawowych.

Szczegółowych informacji dotyczących organizacji i przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej można uzyskać pod numerem telefonu 32 284 56 20 (od 18 kwietnia do 27 kwietnia br.) w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej dla Miasta Piekary Śląskie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również