Wiadomości z Piekar Śląskich

Spotkanie opłatkowe Piekarskiego Stowarzyszenia Amazonek "Feniks"

  • Dodano: 2021-12-14 06:30, aktualizacja: 2021-12-13 19:12

Członkinie Piekarskiego Stowarzyszenia Amazonek "Feniks" spotkały się dziś w filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze przy ulicy Tarnogórskiej 49, gdzie mieści się siedziba instytucji.

Towarzyszyła im Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, która złożyła zebranym okolicznościowe życzenia.

Wigilia

Spotkania organizowane w okresie Świąt Bożego Narodzenia i wspólne kolędowanie są tradycją pielęgnowaną od lat. Stanowią okazję do tego, by wspólnie spędzić czas, złożyć okolicznościowe życzenia i wręczyć sobie podarunki. Nie inaczej było dziś. Zebranych gości powitała prezes stowarzyszenia Janina Rosińska, która złożyła wszystkim życzenia i przypomniała, że w ostatnim czasie, mimo trudnych warunków, możliwe było organizowanie spotkań i wycieczek, które służą integracji piekarskich amazonek.

- Wasze zaproszenie jest mi zawsze najmilsze. Dziękuję Wam za to, że jesteście. Dziękuję za siłę, energię i moc. Podziwiam Was za to wszystko, co robicie. Dziękując Wam za kolejny rok wytężonej pracy, życzę Wam na święta i nocy rok zdrowia i sił. Jeśli będziecie mieć zdrowie i siły, dacie sobie radę ze wszystkim. Niech święta będą czasem zatrzymania się w biegu. Dla każdej z Was moc życzeń – nie zmieniajcie się i nieście uśmiech i radość innym, często słabszym kobietom – mówiła podczas dzisiejszego spotkania opłatkowego Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Wydarzenie stało się możliwością do wspomnień, wręczenia sobie okolicznościowych podarunków i miłego spędzenia czasu. Zebranym towarzyszył dziś ks. Eugeniusz Witak – emerytowany proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej w Szarleju.

Członkinie Piekarskiego Stowarzyszenia Amazonek “Feniks” na czele z Prezes Janiną Rosińską służą potrzebującym wsparciem niezależnie od okoliczności. Działania pomocowe dotyczą przede wszystkim wsparcia psychologicznego, ale także wielu porad związanych z chorobą. Potrzebując rozmowy, można dzwonić pod numer 504-744-771 i poruszyć najważniejsze dla siebie tematy. To szczególnie ważne, bo jak podkreśla prezes Janina Rosińska, samotność w chorobie znacznie obciąża psychicznie. Ze szczegółami działalności piekarskich amazonek można zapoznać się w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również