Wiadomości z Piekar Śląskich

Spotkanie z laureatką konkursu Lady D.

  • Dodano: 2021-08-03 10:45

Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj spotkała się dzisiaj z Katarzyną Dyktyńską-Bańką – laureatką Konkursu Lady D. Województwa Śląskiego im. Krystyny Bochenek 2021 w kategorii Aktywność Społeczna.

Piekarzanka przybliżyła temat biosłomki – ekologicznego produktu wytarzanego przez osoby niepełnosprawne, który stał się odpowiedzią na potrzeby ochrony środowiska naturalnego i stanowi przykład odpowiedzialności społecznej wśród przedsiębiorców.

Katarzyna Dyktyńska-Bańka pochodzi z Piekar Śląskich i jest przedsiębiorcą odpowiedzialnym społecznie

Dba zarówno o dobro środowiska naturalnego, jak i potrzeby osób niepełnosprawnych. Biosłomka, w produkcję której zaangażowani są pracownicy niepełnosprawni, powstaje z polskiego żyta, które poddawane jest obróbce, a pracujący przy tym procesie wykonują część zadań, dzięki czemu wzmacniają, poprzez aktywność zawodową, poczucie własnej wartości i wykorzystują swój naturalny potencjał. Uzyskiwany w ten sposób produkt jest w pełni ekologiczny, biodegradowalny i całkowicie bezpieczny dla użytkownika.

Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj wyraziła wielkie uznanie dla działalności wykonywanej z troską zarówno o otaczający nas świat, jak i o osoby wymagające codziennego wsparcia z uwagi na ich specjalne potrzeby. Otrzymała także wyjątkowy upominek – próbkę ekologicznych produktów stanowiących znakomitą alternatywę dla przedmiotów wytwarzanych z plastiku.

Warto podkreślić, że władze Piekar Śląskich angażują na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym poprzez udział w działaniach społecznych, czego przykładem jest akcja “Spotkajmy się w pracy”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również