Wiadomości z Piekar Śląskich

Sprawca przemocy domowej najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

  • Dodano: 2022-09-15 07:00, aktualizacja: 2022-09-14 18:10

W ubiegły piątek piekarscy policjanci zatrzymali 43-latka podejrzanego o znęcanie i kierowanie gróźb karalnych względem konkubiny. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, po czym trafił do aresztu. Decyzją sądu za kratami spędzi najbliższe trzy miesiące.

Nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie w 2020 roku policjanci mają możliwość wydawania wobec osoby, która stosuje przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakazu zbliżania się do lokalu oraz jego bezpośredniego otoczenia. Ze wspomnianych uprawnień w ubiegłym tygodniu skorzystali miejscowi dzielnicowi, którzy otrzymując zgłoszenie dotyczące przemocy mającej miejsce w jednym z mieszkań, podjęli czynności względem agresora.

Sprawca przemocy domowej trafił do aresztu 

43-letni mężczyzna musiał opuścić mieszkanie, po czym wydano względem niego zakaz zbliżania się do miejsca zamieszkania konkubiny. Mężczyzna nie zastosował się do wydanego zakazu, dlatego też został ponownie zatrzymany. Mieszkaniec Piekar Śląskich usłyszał już zarzuty znęcania oraz kierowania gróźb karalnych względem partnerki. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia. Podejrzany nie uniknie także odpowiedzialności za złamanie wydanego przez policjantów zakazu zbliżania się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonej.

Przepisy obowiązujące od 30 listopada 2020 roku umożliwiają szybką reakcję wobec sprawców przemocy domowej, Dzięki wprowadzonym przepisom możliwe jest sprawne odizolowanie sprawcy od osoby dotkniętej przemocą w rodzinie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również