Wiadomości z Piekar Śląskich

Sprzedaż tańszego węgla dla mieszkańców Piekar Śląskich

 • Dodano: 2022-11-10 06:30, aktualizacja: 2022-11-09 21:22

W Piekarach Śląskich węgiel po preferencyjnych cenach będzie sprzedawać Węglokoks Kraj S.A., a punkt odbioru węgla będzie się znajdował w KWK "Bobrek-Piekary" Ruch Bobrek przy ul. Konstytucji 76 w Bytomiu – sprzedaż rozpocznie się 22 listopada br. MOPR w Piekarach Śląskich już zajmuje się wydawaniem zaświadczeń dla mieszkańców planujących zakup.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich przyjmujący wnioski o dodatki węglowe, od 9 listopada 2022 r. zajmuje się wydawaniem zaświadczeń dla mieszkańców, którzy zamierzają skorzystać z zakupu węgla w cenie regulowanej ustawą. Zaświadczenie potwierdzające otrzymanie dodatku węglowego (lub uprawnienie do jego otrzymania) będzie podstawą do zakupu tańszego węgla. Do punktu w KWK “Bobrek-Piekary” można się zgłosić po zakup węgla dopiero po otrzymaniu zaświadczenia z MOPR – nie wcześniej!

Na podstawie rozporządzenia ministerialnego osoby uprawnione do zakupu będą mogły do końca roku kupić w preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla, a od 1 stycznia 2023 r. – kolejne 1,5 tony. W cenę nie jest wliczany transport węgla, który należy przewieźć z punktu sprzedaży do domu na własny koszt.

We wniosku składanym w MOPR trzeba też oświadczyć, że wnioskodawca ani żaden członek gospodarstwa domowego, nie nabyli paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022–2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę (jest to wymóg ustawowy). Oświadczenie to składane jest pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń wynikającej z art. 233 par. 6 ustawy kodeks karny.

Tańszy węgiel dla mieszkańców Piekar Śląskich będzie dostępny od 22 listopada 2022 r.:

 • KWK “Bobrek-Piekary” Ruch Bobrek
 • ul. Konstytucji 76, 41-905 Bytom

Szczegóły dotyczące procedury uzyskiwania zaświadczenia potrzebnego do zakupu tańszego węgla zostaną opublikowane w aktualnościach na stronie MOPR Piekary Śląskie – www.mopr.piekary.pl

Wnioski będzie można składać:

tradycyjnie (papierowo)

 • wrzucając wniosek do urny/skrzynki podawczej zlokalizowanej w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich przy ul. Biskupa Nankera 103
 • osobiście – wnioski można złożyć bezpośrednio w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich przy ul. Biskupa Nankera 103

elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP

 1. Wypełnij dokładnie wniosek i podpisz.
 2. Zeskanuj kompletnie wypełniony wniosek.
 3. Zaloguj się do portalu ePuap, następnie wybierz z katalogu spraw na (Epuap Pismo ogólne do podmiotu publicznego (serwis zewnętrzny).
 4. Dołączyć w formie pdf zeskanowany wniosek.
 5. Podpisz wniosek bezpłatnym profilem zaufanym lub podpisem zaufanym/ kwalifikowanym.
 6. Jeśli nie masz profilu zaufanego, sprawdź czy możesz złożyć profil za pośrednictwem Twojego konta on-line bez wychodzenia z domu (serwis zewnętrzny)

Wzór wniosku o zaświadczenie

Wniosek będzie dostępny także na miejscu – w MOPR, który przyjmuje klientów w następujących godzinach: poniedziałek od godz. 7.45 do godz. 16.30, wtorek – czwartek od godz. 7.45 do godz. 15.00, piątek od godz. 7.45 do godz. 13.30

 • Czas rozpatrzenia wniosku to maksymalnie 14 dni.
 • Kontakt telefoniczny do MOPR Piekary Ślaskie 32 288 35 74, 32 287 95 03.

O wszelkich zmianach, które mogą jeszcze zostać wprowadzone przez administrację rządową  w systemie i procedurze dystrybucji węgla po preferencyjnej cenie, będziemy na bieżąco informować.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również