Wiadomości z Piekar Śląskich

Włącz SMS-owy System Informowania Mieszkańców

  • Dodano: 2022-02-04 06:30, aktualizacja: 2022-02-03 23:06

Chcesz wiedzieć wszystko o wydarzeniach kulturalnych w mieście? W Piekarach Śląskich te i wiele innych przydatnych informacji mieszkańcy mogą otrzymywać bezpośrednio na swój telefon komórkowy, za pośrednictwem systemu informacyjnego SMS, który działa na terenie miasta.

System Informowania Mieszkańców

Urząd Miasta Piekary Śląskie prowadzi specjalny serwis SMS, dzięki któremu mieszkańcom bezpłatnie przekazywane są najświeższe informacje o mieście. Jego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa poprzez szybki i skuteczny proces informowania o zagrożeniach (np. niebezpiecznych sytuacjach pogodowych, awariach energetycznych, gazowniczych lub wodociągowych). Ponadto, na bieżąco wysyłane są komunikaty o wszelkich ciekawych wydarzeniach kulturowych i sportowych w mieście oraz wiele innych przydatnych informacji (np. o bezpłatnych badaniach lekarskich i programach zdrowotnych, zbliżających się terminach opłat podatkowych, terminach składania dokumentów, itp.). Jest to nowoczesna forma komunikacji z mieszkańcami, która pozwala na przekazywania informacji w szybki i prosty sposób.

Aby otrzymywać najświeższe informacje w postaci wiadomości SMS, należy zarejestrować się w bezpłatnym serwisie miasta wysyłając sms ze słowem kluczowym pod nr tel: 503 340 503.

Jeśli chcecie dowiedzieć się o tym, co aktualnie dzieje się na piekarskich drogach (np. gdzie obecnie przeprowadzane są remont lub które drogi są nieprzejezdne), to wyślijcie na podany wyżej numer sms o treści piekarykierowca. Wszystkie ostrzeżenia (w tym informacje o awariach, ostrzeżenia meteorologiczne itp.) będziecie otrzymywać, jeśli wyślecie sms o treści piekaryostrzezenia. Osoby zainteresowane ogłoszeniami i informacjami z Urzędu Miasta powinny wysłać sms o treści piekaryurzad. Informacje sportowe będziecie otrzymywać po wysłaniu sms-a o treści piekarysport, a powiadomienia o wydarzeniach kulturalnych po wysłaniu sms-a o treści piekarykultura.

By zrezygnować z usługi  należy ponownie wysłać sms na numer 503 340 503 ze słowem kluczowym.

Koszt jednego wysłanego sms-a jest naliczany według taryfy operatora. Wszystkie późniejsze informacje otrzymywane z serwisu informacyjnego Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich są bezpłatne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również