Wiadomości z Piekar Śląskich

Wystartowało Biegowe Grand Prix

  • Dodano: 2021-05-24 07:00, aktualizacja: 2021-05-23 18:39

Wczoraj na trasie w parku w Kamieniu zainaugurowano tegoroczną edycję Biegowego Grand Prix.

Na najmłodszych biegaczy czekał dystans 200 metrów, a dla tych bardziej zaawansowanych 3,5 kilometra

Na starcie biegu nie mogło zabraknąć Sławy Umińskiej-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich, która jednocześnie zwyciężyła w swojej kategorii.

Na starcie zawodów stanęła rekordowa liczba 141 zawodniczek i zawodników, którzy zostali podzieleni na 22 kategorie wiekowe. Oprócz zawodów biegowych odbył się również marsz Nordic Walking. W rywalizacji szkół najlepszy okazał się Zespół Szkół Specjalnych.

Nagrody dla zawodników wręczała Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich oraz radny Łukasz Ściebiorowski. Już teraz MOSiR zaprasza na kolejną edycję, która odbędzie się 13 czerwca w Brzezinach Śląskich. Następnie miłośnicy biegania i nordic walkingu rywalizować będą: 20 czerwca w Dąbrówce Wielkiej, 19 września pod Kopcem Wyzwolenia i 10 października na stadionie MOSiR. Do klasyfikacji końcowej zaliczana będzie suma punktów uzyskanych we wszystkich pięciu edycjach.

Organizatorem Biegowego GP MOSiR 2021 jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.