Wiadomości z Piekar Śląskich

Wystartowało Biegowe Grand Prix

  • Dodano: 2021-05-24 07:00, aktualizacja: 2021-05-23 18:39

Wczoraj na trasie w parku w Kamieniu zainaugurowano tegoroczną edycję Biegowego Grand Prix.

Na najmłodszych biegaczy czekał dystans 200 metrów, a dla tych bardziej zaawansowanych 3,5 kilometra

Na starcie biegu nie mogło zabraknąć Sławy Umińskiej-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich, która jednocześnie zwyciężyła w swojej kategorii.

Na starcie zawodów stanęła rekordowa liczba 141 zawodniczek i zawodników, którzy zostali podzieleni na 22 kategorie wiekowe. Oprócz zawodów biegowych odbył się również marsz Nordic Walking. W rywalizacji szkół najlepszy okazał się Zespół Szkół Specjalnych.

Nagrody dla zawodników wręczała Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich oraz radny Łukasz Ściebiorowski. Już teraz MOSiR zaprasza na kolejną edycję, która odbędzie się 13 czerwca w Brzezinach Śląskich. Następnie miłośnicy biegania i nordic walkingu rywalizować będą: 20 czerwca w Dąbrówce Wielkiej, 19 września pod Kopcem Wyzwolenia i 10 października na stadionie MOSiR. Do klasyfikacji końcowej zaliczana będzie suma punktów uzyskanych we wszystkich pięciu edycjach.

Organizatorem Biegowego GP MOSiR 2021 jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również