Wiadomości z Piekar Śląskich

Zakończyły się prace w Zespole Szkół Specjalnych

  • Dodano: 2021-05-18 06:30, aktualizacja: 2021-05-17 17:15

Zespół Szkół Specjalnych przeszedł gruntowną termomodernizację. Realizacja projektu "Termomodernizacja Zespołu Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich" wyniosła 2.259.258,92.

Obejmowała ona między innymi docieplenie elewacji, wymianę oświetlenia oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Dodatkowo pracami objęta została także kanalizacja, która przeszła gruntowną modernizację.

Działania związane z pracami termomodernizacyjnymi w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej zakończyły się w kwietniu. Gruntownie zmienił się przede wszystkim wygląd zewnętrzny budynku, ale prace wykonano również we wnętrzach. Oprócz zadań zrealizowanych w ramach opisywanego zadania wymieniona została kanalizacja, co kosztowało z kolei blisko 76 tysięcy złotych.

W ramach projektu przyczyniającego się do likwidacji "niskiej emisji” oraz kompleksowej modernizacji energetycznej budynku wykonane zostały następujące prace:

  • docieplenie elewacji,
  • izolacja ścian fundamentowych
  • wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
  • wymiana opraw świetlnych,
  • wymiana instalacji centralnego ogrzewania,
  • docieplenie stropodachu,
  • wymiana kanalizacji.

Termomodernizacja Zespołu Szkół Specjalnych to zadanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich. Wartość projektu o nazwie "Termomodernizacja Zespołu Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich” wyniosła 2.259.258,92 zł. Wydatki kwalifikowane to 2.030.026,85 zł, a wysokość dofinansowania – wynosząca 85% wydatków kwalifikowanych – 1.725.522,82 zł.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, działanie 4.3 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, poddziałanie 4.3.1 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – ZIT.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również