Wiadomości z Piekar Śląskich

Zawody Śląskiej Ligi OCR w Piekarach

  • Dodano: 2023-10-11 09:30

22 października odbędzie się rodzinna edycja biegów przeszkodowych w ramach Śląskiej Ligi OCR na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. W trakcie zawodów wykorzystana zostanie cała sportowa infrastruktura znajdująca się wokół stadionu, w tym klatka do treningu OCR. W zawodach mogą wziąć udział dzieci i dorośli – niezależnie od poziomu wytrenowania i umiejętności. 

Czym jest OCR?

OCR (ang. obstacle course racing) to rodzaj wyścigów z przeszkodami przygotowanymi na specjalnie skonstruowanym torze w formule indywidualnej i grupowej. Biegi przeszkodowe zyskują w Polsce coraz większą popularność, zarówno wśród dorosłych, jak i wśród dzieci, i młodzieży.

Śląska Liga OCR została powołana z początkiem 2019 r. przez przedstawicieli śląskich drużyn OCR. Z założenia jest ona wypełnieniem przestrzeni poza regularnym sezonem biegowym, nowatorskim i oryginalnym pomysłem w skali Europy na podtrzymanie zdrowej rywalizacji oraz czynnikiem silnie integrującym lokalne środowisko zawodników i drużyn startujących w biegach OCR. Nadrzędnym celem zawodów jest zachęcenie dzieci i młodzieży oraz początkujących adeptów biegów przeszkodowych do podjęcia wyzwania sportowego.

Podczas zawodów będzie można wystartować na dystansach: 

  • 3 km – bieg na dystansie mistrzowskim dla dorosłych (kategorie OPEN i ELITA),
  • 2 km – bieg dla dzieci i juniorów (kategoria OPEN i ELITA: 9-10 lat, 11-12 lat, 13-15 lat),
  • 1 km – bieg dla dzieci (OPEN: poniżej 7 roku życia i ELITA: 7-8 lat, starsze dzieciaki również mogą skorzystać z formuły FOR FUN, jeśli nie mają ochoty się ścigać).

Zapisy są przyjmowane elektronicznie

Zawody Śląskiej Ligi OCR w Piekarach / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również